Sport 06.10.2023.

ABA LIGA: Igokea pobijedila na gostovanju u Splitu

Teže nego što se očekivalo košarkaši Igokee stigli su do pobjede nad Splitom kojeg su nadigrali rezultatom 95:90, u drugom kolu ABA lige.

Bio je to prvi trijumf Aleksandrovčana u novoj sezoni regionalnog takmičenja, dok su Splićani upisali drugi poraz.

Gosti su vodili nakon prvih deset minuta, ali ih je loše odigrana druga četvrtina mogla koštati trijumfa jer su je izgubili sa deset poena razlike pa je na poluvremenu bilo 49:41 za domaćina.

Bolju igru izabranici Vladimira Jovanovića prikazali su u trećem periodu kada su nagovijestili preokret do kojeg su došli u posljednjem kvartalu susreta.

Ekipu iz Republike Srpske na terenu je predvodio Stefan Mudi sa 19 poena i sedam asistencija čime se iskupio za loše izdanje na premijeri protiv Crvene zvezde, pratio ga je Edin Atić sa 14 poena, Marko Jeremić ubacio je 12, a Nikola Tanasković 11 poena dok je Zoran Nikolić imao devet poena, osam asistencija i sedam skokova.

Kod „žutih sa Gripa“ najbolji je bio Šamiel Stivenson sa 19 poena. Naredno iskušenje Igokea će imati iduće subote na svom terenu protiv Studentskog centra, prenosi Glas Srpske.

Oznake: KK Igokea