Sport 05.01.2020.

ABA LIGA: Igokea savladala Cedevita Olimpiju u Ljubljani

ČITANJE: 1 minuta

Košarkaši Igokee savladali su ekipe Cedevita Olimpije u Ljubljani, u okviru 14. kolu ABA lige. Konačan rezultat glasio je 85:78 (28:25, 21:21, 14:19, 15:20). Za Aleksandrovčane će ova pobjeda biti zlata vrijedna kada je u pitanju opstanak u ligi.

Tok meča:

U prvoj četvrtini vodila se izjednačena borba. Ni jedna od ekipa nije uspjela da stekne osjetniju prednost, a poslije deset minuta igre na semaforu je stajalo 28:25 za Cedevita Olimpiju.

I u drugoj četvrtini viđena je velika borba. Ipak, nakon prvog poluvrmena domaćini su imali prednost od tri poena – 49:46.

Poslije odmora na parketu se vodila velika borba. Ekipe su se smjenjivale u vođstvu, a pred početak poslednjih odlučujućih deset minuta igre Igokea je imala prednost od dva poena – 65:63.

U poslednjoj dionici meča košarkaši Igokee odigrali su mnogo bolje od domaće ekipe i na kraju zasluženo slavila.

Partizan je sinoć u Beogradu savladao Mornar 88:75, dok će Crvena zvezda sutra dočekati Krku.