Sport 20.01.2021.

ABA LIGA: Igokea slavila protiv Krke

Košarkaši Igokee slavili su protiv Krke (77:64) u meču 15. kola ABA lige.

Po četvrtinama je bilo 20:23, 14:24, 23:7, 23:10.

Poslije prve dvije četvrtine malo ko je očekivao da će tim iz Laktaša nastaviti seriju pobjeda, jer gosti iz Slovenije imali su dvocifrenu prednost (34:47), ali u nastavku susreta sasvim druga priča. Izabranici trenera Bajića pojačali su odbranu i Krku na preostalih 20 minuta sveli samo na 17 poena, što je na kraju bilo dovoljno za ubjedljiv trijumf (77:64), prenosi RTRS.

Domaćina je predvodio sjajni Јošilo sa 19 poena, šest skokova i tri asistencije, dok je kod Krke bolji od ostalih bio Rok Stipčević sa 12 poena.

Ovom pobjedom Igokea je ostala u vrhu regionalnog takmičenja sa 11 pobjeda i tri poraza, dok je Krka na pet pobjeda i osam poraza.

Narednu utakmicu Igokea igra ponovo kod kuće, i to 1. februara, a rival je Split.