Vijesti 19.04.2018.

AKCIJA ZAVRŠENA U REKORDNO KRATKOM ROKU Maturanti dobili besplatne rodne listove

ČITANJE: 1 minuta

Akciju izdavanja izvoda iz matičnih knjiga rođenih za učenike završnih razreda iz 28 osnovnih i 16 srednjih škola uspješno su sproveli Odjeljenje za opštu upravu i Odjeljenje za obrazovanje, zdravstvo, omladinu i sport.

Ukupno 3.243  maturanta dobili su besplatne rodne listove, koji su im neophodni za upis na viši stepen obrazovanja.

– Ovogodišnja akcija izdavanja izvoda planirana je, organizovana i sprovedena na način da se navedenoj ciljnoj grupi učenika izvodi obezbijede blagovremeno, a rodne listove su preuzeli u svojim školama. Ovakva aktivnost primjer je pozitivne prakse – kvalitetnijeg i efikasnijeg vršenja usluga građanima Banje Luke i nesumnjivo će, kao i proteklih deset godina, postići svrhu eliminisanja gužvi u prostorijama Gradske uprave – kažu u Odjeljenju za opštu upravu.

Svi izrađeni izvodi za 1.556 osnovaca i 1.687 srednjoškolaca su zalaganjem Odjeljenja za obrazovanje, zdravstvo, omladinu i sport, blagovremeno dostavljeni u osnovne i srednje škole, tako da je ovogodišnja akcija završena u rekordno kratkom roku.

Podsjećamo, akcija besplatnog izdavanja rodnih listova za banjalučke maturante sprovodi se od 2007. godine i do danas je podijeljeno više od 35.000 izvoda.