Sport 10.02.2021.

AUSTRALIJAN OPEN: Đoković savladao Tijafoa

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković plasirao se u treće kolo Australijan opena pobjedom nad Amerikancem Frensisom Tijafoom sa 3:1 u setovima.

Srbin je put ka odbrani trofeja u Melburnu nastavio slavljem nad 64. igračem svijeta sa 6:3, 6:7(3:7), 7:6(7:2), 6:3 za tri sata i 34 minuta.

Amerikanac je svim silama pokušavao tokom čitavog susreta da dekocentriše Novaka. Prvo je udarao nogama od beton nakon svakog udarca protivnika u poenu, onda je odugovlačio u svakoj pauzi, a za kraj je i psovao i svađao se sa sudijom, ali mu ništa nije pomoglo da promijeni nešto u svoju korist.

Sa druge strane, prvi reket svijeta nije mnogo reagovao na opaske Tiafoa, igrao je svoju igru, ali je morao dosta da se preznoji za ovu pobjedu.

Novak je odmah na startu ubacio u petu brzinu i bez izgubljenog poena uzeo brejk protivniku, te u roku od sedam minuta stigao do 3:0. Vidjelo se da Tiafo ima oružje sa kojim može da prijeti, pokazivao ga je samo na momente, a onda ga je iskoristio u sedmom gemu kada je on uspio sa nulom da uzvrati na Novakovm servisu.

Ipak, već u narednog gemu mu je popustila koncentracija, a to se kod Novaka ne prašta, te je prvi reket svijeta opek došao do brejka prednosti, a zatim i do potvrde koja je ozvaničila prvi set.

Konstantno je Amerikanac pokušavao nekim pokretima da odvuče pažnju Đokoviću. Prvo je stalno udarao nogom od beton pri svakom povratnom udarcu, a pri jednom slabo odigranom drop šotu je i prije kraja poena krenuo sa gestikulacijom ka svom boksu, ali to, kao što vidimo, nije poremetilo Noleta.

Nastavio je Tiafo u drugom setu da parira, izgleda da mu je samo to bio problem na samom startu meča, te je nakon svakog izjednačenja dolazio do prednosti držeći sigurno svoj servis. Nije bilo druge solucije osim da dva tenisera riješe pobjednika seta u taj-brejku. Amerikanac je imao sreće u dva navrata pogodivši linije ramom reketa, ali je zato i kod dva poena izvrsno skratio loptu i odigrao forhend, tako da je uz dva mini brejka došao do poravnanja (6:7).

Nije se dao Tiafo ni u trećem setu, ali nije bilo najjasnije kako je opstajao u svim gemovima. Jednostavno, činilo se da Novak ima daleko više od igre, ali je protivnik na neki volšeban način održavao priključak, a onda i spasao jednu set loptu na putu za novi taj-brejk. E, tu nije imao šansi. Đoković je to odradio već do razmjene strana, poveo sa 4:2, a onda sa još tri poena prešao ponovo u vođstvo u setovima, piše Telegraf.rs.