Sport 21.06.2024.

Austrija pobijedila Poljsku, poraženom timu nije pomogao ni Levandovski

ČITANJE: 1 minuta

Fudbaleri Austrije savladali su Poljsku sa 3:1 u meču drugog kola na Evropskom prvenstvu u Njemačkoj.

Izabranici Ralfa Rangnika od samog početka bili su bolji tim i to su materijalizovali u devetom minutu, kada je Gernot Trauner pogodio glavom na asistenciju Filipa Mvenea.

Nakon primljenog gola Poljaci su se konsolidovali i došli su do izjednačenja. Pogodio je Kšištof Pjontek u 30. minutu. Upravo rezultatom 1:1 se otišlo na odmor.

Austrija je ponovo povela u 67. minutu, a sjajno je sa 16 metara pogodio Kristof Baumgartner.

Deset minuta kasnije čuvar mreže Poljaka Vojčeh Ščesni skrivio je penal, pošto je u svom kaznenom prostoru srušio Marsela Zabicera. Precizan sa bijele tačke bio je Marko Arnautović za konačnih Austrija – Poljska 3:1.

U ovom susretu za Poljsku zaigrao je i Robert Levandovski, ali im ni on nije pomogao da sačuvaju nešto više od slabe nade za drugi krug, prenosi Glas Srpske.