Svijet 07.10.2023.

BAJDEN: Moguć sastanak sa predsjednikom Kine u San Francisku u novembru

ČITANJE: 1 minuta

Američki predsjednik DŽozef Bajden izjavio je u petak da bi se mogao sastati sa kineskim liderom Si Đinpingom u San Francisku u novembru, ali da još ništa nije zakazano.

– Takav sastanak nije zakazan, ali postoji mogućnost – rekao je Bajden nakon izvještaja da bi trebali da se sastanu tokom samita Azijsko-pacifičke ekonomske saradnje u San Francisku, prenio je AFP.

Bajden bi trebao da ugosti lidere iz cijelog regiona 16. i 17. novembra u tom kalifornijskom gradu.

Bijela kuća je počela da pravi planove za sastanak na marginama tog samita u pokušaju da stabilizuje odnose, objavio je Vašington post pozivajući se na zvaničnika koji je rekao da je informacija “prilično čvrsta”.

Lideri Kine i Sjedinjenih Država nisu se lično sreli niti razgovarali skoro godinu dana, a tenzije su porasle dok se Peking i Vašington sve više bore za globalni uticaj, prenose mediji.

Oznake: Džo Bajden