Vijesti 01.08.2017.

Banjalučani iskorištavaju velika sezonska sniženja

ČITANJE: 2 minute

Sa izloga butika i prodavnica širom RS posljednjih dana blješte natpisi “Totalna rasprodaja” i “Sniženje do 70 odsto”, što je prilika mnogim kupcima da “osvježe” sadržaj svojih ormara.

Većina građana i čeka sezonska sniženja da bi pazarili mnogo jeftiniju odjeću i obuću, a to dokazuju gužve u radnjama i dugi redovi ispred kasa. Čim krenu rasprodaje, kažu zadovoljni trgovci, prodaja im krene uzlaznom putanjom.

Kroz banjalučku ulicu Veselina Masleše, gdje je smješten veliki broj butika i prodavnica, izlozi su oblijepljeni natpisima o sniženjima.

– Kupila sam svojim mališanima nekoliko majica koje sada koštaju po sedam, osam maraka, a prije sniženja bile su i više od 30 KM. Zaista se isplati sada kupovati – priča Banjalučanka Jovanka Ilić.

Prava “šopingholičarska groznica” vlada i u butiku donjeg veša, gdje je takođe sniženje do 70 odsto na gotovo cijelu ljetnu kolekciju. Prodavci u Banjaluci kažu da im najbolje ide prodaja kupaćih kostima i sandala.

– Nisam mogla odoljeti i kupila sam oba para. Crvene i bijele sandale – priča zadovoljna Ivana K. iz Trna, koju smo sreli u jednoj prodavnici obuće.

Sniženja do 70 odsto su i u prodavnicama sportske obuće i opreme, pa je moguće kupiti patike za pedesetak maraka, koje su prije nekoliko mjeseci koštale više od 170.

Pomama za sniženim komadima ljetne garderobe u toku je i u drugim opštinama RS.

– Povoljno se mogu naći kupaći kostimi, papuče za plažu, torbe, kao i sandale koje na sniženju koštaju od 20 do 40 maraka. Takođe, ljetne majice su od deset do 25 KM, dok patike koštaju već od 39 KM – kažu u gradiškim butucima.

Rasprodaju ljetnje garderobe iskoristili su i stanovnici Srpca, a jedan od najvećih proizvođača donjeg veša u ovoj opštini snizio je cijene za oko 30 odsto.

Zamke

Sniženja su nerijetko i zamke za kupce, jer kada uđu u butike dočekaju ih drugačije cijene od onih koje su istaknute na izlozima. Predsjednik Pokreta potrošača RS Dragutin Bošković savjetuje stanovnicima da pažljivo čitaju cijene prije kupovine i da ako im nešto nije jasno o eventualnom sniženju, obavezno zatraže objašnjenje trgovaca.

– Ako se desi da su prevareni, neka se obrate nekom od udruženja za zaštitu potrošača ili tržišnoj inspekciji – poručuje Bošković.

(Glas Srpske)