Sport 23.07.2016.

Banjalučanin ispisao istoriju Metalegea!

ČITANJE: 2 minute

Novi premijerligaš Metalege šokirao je Čelik u Zenici (1:3) na startu nove sezone Premijer lige Bosne i Hercegovine zahvaljujući bivšem fudbaleru banjalučkog Borca Siniši Dujakoviću, koji je bio dvostruki strijelac!

Metalege nije mogao da zamisli bolji start u premijernoj sezoni u eliti bosanskohercegovačkog fudbala!

Tim iz Jajca je slavio protiv Čelika na “Bilinom polju” rezultatom 1:3 (0:1)!

Zeničani su u novu sezonu ušli u potpuno novom sastavu, otišlo je čak 12 fudbalera, a promijenjen je i trener na “Bilinom polju” – umjesto Elvedina Beganovića, novi šef struke je Kemal Alispahić i debitovao je porazom.

Jajčani su u prethodnoj godini zabilježili najveći uspjeh samim plasmanom u Premijer ligu BiH, ali su u subotu pokazali da nemaju namjeru da se time zadovolje već pretenduju da postanu stabilan premijerligaš.

Tom u prilog idu i ozbiljna pojačanja iskusnih igrača poput Sulejmana Smajića i Vernesa Selimovića.

Ipak, danas je utakmicu obilježio Banjalučanin Siniša Dujaković, koji je dva puta savladao golmana Zeničana Semira Bukvića – najprije iz penala u 45. minutu za vođstvo od 0:1 a potom je i ovjerio tri boda u 89. minutu.

Prvi dio meča pripao je domaćim fudbalerima koji su stvorili veliki broj šansi i samo zahvaljujući Fejziću, ekipa iz Jajca je sačuvala svoju mrežu i onda iz kontranapada povela nakon opravdano dosuđenog penala.

U nastavku su zenički fudbaleri brzo stigli do izjednačenja pogotkom Denijala Brkovića u 59. minutu i od tog trenutka su preuzeli konce igre u svoje noge. Stvarali su prilike, ali i promašivali stopostone šanse.

To im se osvetilo u 83. minutu kad je ponovo iz kontranapada pogodio mrežu Nebojša Popović u 83. minutu, a šest minuta kasnije i Dujaković za veliki trijumf crveno-bijelih iz Jajca.

ČELIK: Bukvić, Hrkać, Jusić, Popović, Salčinović, Brković, Popović, Pezer, Hećo, Marković, Haurdić.

METALEGE: Fejzić, Benović, Bibić, Kovač, Karađuz, Selimović, Dujaković, Sakan, Stakić, Pezo, N. Popović.