Sport 30.10.2022.

Banjalučanin Pavle Dujaković viceprvak svijeta

Karatista banjalučke “Energije” i reprezentacije BiH Pavle Dujaković osvojio je srebrnu medalju na Svjetskom prvenstvu u Konji, u Turskoj, u konkureniji mlađih seniora.

Mladi Banjalučanin je u današnjem velikom finalu u kategoriji do 60 kilograma izgubio od Aminagua Guliševa iz Azerbejdžana, prenosi RTRS.

Dujaković je medalju osigurao već u petak kada je pobijedio predstavnike NJemačke, Crne Gore, Japana, Irana i Egipta.

Na taj način je opravdao epitet jednog od najboljih karatista svijeta, nakon što je u septembru izbio na prvo mjesto na svjetskoj rang listi u kategoriji do 60 kilograma.

Dujakovićev sugrađanin Luka Pejić u konkurenciji do 63 kilograma u borbi za bronzu savladao je Ognjena Bjelajca iz Crne Gore. U Turskoj se održava Svjetski šampionat u karateu za kadete, juniore i mlađe seniore.