Sport 19.02.2018.

Banjalučanin za 28 minuta upisao prvi het-trik u karijeri

Banjalučki fudbaler iz redova AEK-a, Ognjen Vranješ, juče je upisao prvi het-trik u karijeri i to za svega 28 minuta.

S obzirom na to da nekadašnji igrač Borca, Crvene zvezde, Šerifa, Krasnodara… igra na poziciji štopera, vrlo rijetko se upisuje u strijelce. Međutim, i to se promijenilo u duelu 22. kolu grčke Superlige. Na Olimpijskom stadionu “Spiridon Luis” gostovao je Ksanti, a Vranješ mu je poželio “toplu dobrodošlicu”.

Naime, Ogi je već u petom minutu pogodio metu. Domaćin je zaradio slobodan udarac na ivici šesnaesterca, iskosa sa lijeve strane. Banjalučanin je odlično ispratio akciju i iz neposredne blizine sretno i spretno matirao Živka Živkovića.

Na drugi pogodak čekao je 14 minuta. Anastasios Bakasetas je izveo korner sa desne strane. Vranješ je pobjegao svojim čuvarima i neometano glavom zakucao loptu u mrežu.

A nakon novih 14 minuta igre dogodila se nova promjena na semaforu. AEK je napadao po lijevoj strani. Upućen je oštar centaršut na peterac. Lopta je preletjela sve igrače, ali ne i Ognjena, koji je na drugoj stativi bio spreman da pogodi cilj.

“Žuto-crni” su sigurnom pobjedom (4:0) nastavili trku za šampionsku titulu sa PAOK-om, ostavivši sedam koraka iza sebe moćni Olimpijakos. Inače, AEK i Oli su se nedavno sastali u Kupu, favorit je tada bačen na pleća (2:1), a Vranješ proglašen za najboljeg igrača te utakmice.

Zanimljivo, Ogi je do danas postigao “samo” devet golova u profesionalnoj karijeri. Prva dva je dao dok je nosio crveno-plavi dres Borca, i to protiv Orašja (1:0) i Slobode (1:0). Zatim se u strijelce upisao u Superligi Srbije, kao član Napretka protiv Rada (2:1). Četiri “recke” je udario u Rusiji. Za Krasnodar je “poentirao” u duelu sa Anžijem (2:5), a za Spartak Vladikavkaz protiv Amkara (1:5), odnosno svog bivšeg kluba Krasnodara (2:3). Uz to, braneći boje Tom Tosmka zatresao je mrežu Rubina (1:2). Konačno, u dresu AEK-a pogotke je postizao protiv PAE Verije (6:0), te Ksantija (1:1) koji mu, čini se, leži.