Sport 28.04.2019.

BANJALUČANKE GUBE U FINALNOJ SERIJI PLEJ-OFA Orlovi prizemljeni na minus 30 u Banovićima

Košarkašice Orlova poražene su od Banovića rezultatom 91:61 u prvoj utakmici finalne serije plej-ofa za šampiona Bosne i Hercegovine.

Tim iz Banjaluke dobro je otvorio utakmicu, a Orlovi su nakon 10 minuta imali prednost od jednog poena (18:17). Međutim, uslijedile su dvije četvrtine u kojima su Banovići napravili višak od 22 poena (23:10, 19:10) pa su sa 21 poenom viška ušle u posljednju četvrtinu. Ovo je za Orlove bila nedostižna prednost pa će svoju šansu tražiti u trećoj utakici.

Nikolina Zubac iz Banovića bila je najefikasnija igračica meča sa 20 poena dok je Vanja Vasilić predvodila Orlove sa 15 koševa.

Druga utakmica igra se 30. aprila u Banjaluci, a novi šampion Bosne i Hercegovine biće ekipa koja dođe do tri pobjede u finalnoj seriji.