Sport 13.03.2020.

BANJALUČKI DERBI: Košarkašice Ušća savladale Feniks, o finalisti lige RS odlučuje majstorica

Košarkašice Ušća, kao formalni domaćini, u banjalukom derbiju savladale su Feniks i izborile majstoricu za finale lige Republike Srpske.

Početak je pripao Feniksu, da bi djevojke iz Ušća do kraja prve četvrtine preokrenule rezultat i povele 21:17.

Drugi period oblježio je pad Ušća, pa se na poluvrijeme otišlo sa rezultatom 29:36 za gošće.

U trećem periodu, od rezultata 31:42 za Feniks, nakon znaku “uragana” djevojaka Ušća i serije 18:2, došlo se do 49:44 za Ušće, na početku posljednje četvrtine.

Do kraja utakmice mogao je rezultat je otići na obe strane. Međutim, domaće igračice sve su izdržale i slavile rezultatom 59:58.

Nakon velike pobjede, ostaje majstorica, jedna utakmica, koja je vrijedna plasmana u finale. Djevojke iz Ušća su pokazale da ih ne treba otpisivati prije vremena.