Banjaluka: Završene Male olimpijske igre
U okviru Malih olimpijskih igara Republike Srpske, završena su liga takmičenja na nivou grada Banje Luke u malom fudbalu, rukometu, odbojci i košarci.
Učestvovalo je ukupno 136 školskih selekcija, a takmičenja za školsku 2016/17. godinu su trajala od 15. novembra 2016. godine do 4. marta ove godine.
Mali fudbal
Učestvovalo 39 školskih selekcija (20 iz OŠ i 19 iz SŠ)
Plasman prve tri škole:
• Osnovne škole UČENICI:
1.OŠ „Borisav Stanković“
2.OŠ „Jovan Dučić“
3.OŠ „Branko Radičević“
• Osnovne škole UČENICE:
1.OŠ „Zmaj J. Jovanović“
2.OŠ „Jovan Dučić“
3.OŠ „P.P.Njegoš“
• Srednje škole UČENICI:
1.Gemit Apeiron
2.Elektrotehnička škola
3.Gimnazija
• Srednje škole UČENICE:
1.Medicinska
2.Ugostiteljsko-trgoviska-turistička
3.Poljoprvredna
Rukomet
Učestvovale 19 školskih selekcija (10 iz OŠ i 9 iz SŠ)
Plasman prve tri škole:
• Osnovne škole UČENICI:
1.OŠ „Jovan Cvijić“
2.OŠ „Ivo Andrić“
3.OŠ „Branko Radičević“
• Osnovne škole UČENICE:
1.OŠ „Borisav Stanković“
2.OŠ „Sveti Sava“
3.OŠ „Jovan Dučić“
• Srednje škole UČENICI:
1.Gemit Apeiron
2.Elektrotehnička škola
3.Gimnazija
• Srednje škole UČENICE:
1.Tehnička
2.Ekonomska
3.Medicinska
Košarka
Učestvovalo 37 školskih selekcija (18 iz OŠ i 19 iz SŠ)
Plasman prve tri škole:
• Osnovne škole UČENICI:
1.OŠ „Vuk Stefanović Karadžić“
2.OŠ „Borisav stanković“
3.OŠ „Aleksa Šantić“
• Osnovne škole UČENICE:
1.OŠ „Georgi Stojkov Rakovski“
2.OŠ „Jovan Cvijić“
3.OŠ „Miloš Crnjanski“
• Srednje škole UČENICI:
1.Elektrotehnička
2.Ekonomska
3.Tehnička
• Srednje škole UČENICE:
1.Ekonomska
2.Tehnička
3.Medicinska
Odbojka
Učestvovala 41 školska selekcija (23 iz OŠ i 18 iz SŠ)
Plasman prve tri škole:
• Osnovne škole UČENICI:
1.OŠ „Branko Radičević“
2.OŠ „Milutin Bojić“
3.OŠ „Stanko Rakita“
• Osnovne škole UČENICE:
1.OŠ „Branko Radičević“
2.OŠ „Zmaj Jova Jovanović“
3.OŠ „Georgi Stojkov Rakovski“
• Srednje škole UČENICI:
1.Gimnazija
2.Elektrotehnička
3.Ekonomska
• Srednje škole UČENICE:
1.Gimnazija
2.Ekonomska
3.Tehnička
(Mojkontakt)