Vijesti 20.10.2025.

Banjaluka: Zbog vožnje u alkoholisanom stanju kažnjeno 98 vozača

ČITANJE: 1 minuta

Na području Banjaluke, Laktaša, Kotor Varoša i Čelinca policija je tokom vikenda kontrolisala i alkotestirala 2.871 učesnika u saobraćaju, od kojih je kažnjeno i iz saobraćaja isključeno 98 vozača zbog nedozvoljene količine alkohola u krvi.

Od ukupnog broja sankcionisanih vozača, 65 je imalo od 0,31 do 0,80 promila alkohola u krvi, a 26 vozača je imalo od 0,81 do 1,50 promila.

Pet vozača zadržano je u službenim prostorijama do istrežnjenja jer je utvrđeno da imaju više od 1,5 promila alkohola u krvi, od kojih su dvojica imala više od dva promila.

Zbog alkohola su sankcionisana i dva vozača mlađa od 21 godine ili sa manje od tri godine vozačkog iskustva, saopšteno je iz Policijske uprave Banjaluka.

Tokom vikenda su sankcionisana i lica M.K. iz Bihaća i M.J. i M.N. iz Banjaluke kod kojih je pronađena marihuana.

Lice S.L. iz Austrije uhapšeno je jer je prilikom kontrole vozila kojim je upravljalo odbilo da se podvrgne ispitivanju na prisustvo droge, navedeno je u saopštenju.

Policija je uhapsila i lice M.P. iz Kotor Varoša koje je vozilo pijano, odbilo da se testira na drogu i upravljalo vozilom dok mu je izrečena zabrana, prenosi Srna.

Oznake: Banjaluka, policija