Barić donio remi Krupi

U derbiju osmog kola Lige za prvaka Krupa je igrala na svom terenu protiv Željezničara neriješeno, 1:1.

Na početku susreta minutom ćutanja odata je počast poginulima u avionskoj nesreći kod Mostara. Sam početak meča donio je opreznu igru sa obje strane, a prvi su zaprijetili gosti u 16. minutu kada je Ivan Lendrić imao šansu, ali je čuvar mreže Krupe Jovan Kutić odlično intervenisao. U narednih desetak minuta domaći su imali terensku inicijativu. Već u 19. minutu spetljao se Miljan Ljubenović i prilika je otišla u nepovrat. Isti igrač tri minuta kasnije srušen je u kaznenom prostoru gostiju, ali je pištaljka glavnog arbitra Edina Jakupovića iz Bihaća ostala nijema. Najzreliju priliku za domaćina imao je Stefan Barić u 25. minutu kada je njegov šut sjajnom intervencijom zaustavio golman tima sa “Grbavice” Vedran Kjosevski. Već u 27. minutu zaprijetio je Željezničar posredstvom Samira Bekrića, a isti igrač je dva minuta kasnije donio prednost Sarajlijama. Iskoristio je smušenost Samira Kartala i golmana Kutića, kojeg je lobovao za 0:1.

Na samom početku drugog dijela susreta dva puta je zaprijetio fudbaler Krupe Irfan Jašarević, ali bez rezultata. U 53. minutu zaprijetio je i Slobodan Milanović, ali je slabo šutirao. Rezultat je izjednačen u 61. minutu. Barić je uzeo loptu, “povukao” je prema sredini, a onda snažno šutirao sa nekih 25 metara i pogodio same rašlje savladavši nemoćnog Kjosevskog. Poslije izjednačenja Krupa je nastavila da atakuje prema golu izabranika Slavka Petrovića. U 70. minutu sjajnu priliku imao je Ajdin Redžić, ali je Kjosevski fantastično intervenisao. Krupa je mogla do pobjede u 88. minutu kada je neprecizan bio “rezervista” Uroš Mirković. U prvom minutu sudijske nadoknade pobjedu Krupi mogao je donijeti i njen najbolji strijelac Elvir Koljić, ali je bio neprecizan.

Inače, osmo kolo doigravanja riješilo je i prvu dilemu. Sarajevski Olimpik će poslije osam sezona igrati ponovo u Prvoj ligi Federacije BiH.

Parovi devetog kola koje se igra u subotu i nedjelju, 20. i 21. maja: Liga za prvaka: (subota, 17 časova): TUZLA: Sloboda – Krupa, BIJELjINA: Radnik – Zrinjski, SARAJEVO: Sarajevo – Željezničar, Liga za opstanak: (nedjelja, 17 časova): ZENICA: Čelik – Olimpik, BANjALUKA: Metalege – Široki Brijeg, VITEZ: Vitez – Mladost.

11 golova: Koljić (Krupa), Krpić (Sloboda),

10 golova: Obradović (Radnik), Ahmetović (Sarajevo), Mešanović (Zrinjski), Brkić (Mladost),

9 golova: Menalo, Vagner (Široki Brijeg), Zec (Sloboda), Crnkić (Sarajevo),

8 golova: Bilbija (Zrinjski),

7 golova: Todorović (Zrinjski), Husić (Mladost),

6 golova: Hebibović (Sarajevo),

5 golova: Ramović, Maksimović (Mladost), Brković (Čelik), Kapetan (Vitez), Kajkut (Krupa), Petrak, Tomić (Zrinjski),

4 gola: Stojanović, Đurić (Radnik), Svraka, Osmanović (Olimpik), Milutinović (Krupa), Subić (Sloboda), Smriko (Čelik), Križman (Željezničar), Ala. Šišić (Mladost), Regoje (Čelik/Olimpik), Sarić (Sarajevo)…

(Glas)

GLAMOČANI Još se čeka odluka o rušenju naplatnih kućica

Danas su iz Puteva Republike Srpske poručili da će rušiti naplatne kućice u Glamočanima, ali da još ne znaju kada, te da na to pitanje odgovor ima Kancelariju za žalbe BiH. Oni, kažu u Putevima, treba da odluče o žalbi jednog od ponuđača. Kada će to biti, u KRŽ danas ne odgovaraju. Trebalo je da

NAKON DESET GODINA Arhitektonsko-studentski kongres se vratio u Banjaluku

Arhitektonsko-studentski kongres ASK018 Banjaluka se nakon deset godina vratio u Banjaluku i održava se na Arhitektonsko-građevinsko-geodetskom fakultetu Univerziteta u Banjaluci. 17. arhitektonsko-studentski kongres ASK018 Banjaluka od velikog je značaja za povezivanje studenata i profesora, razmjenu iskustava, ideja, načina rada i promišljanje budućih arhitekata sa prostora bivše države.   Tanja Trkulja, jedan od organizatora ASK018 i