Sport 22.06.2024.

Belgija bolja od Rumunije, drama pred posljednje kolo

U posljednjem susretu drugog kola grupe E Belgija je savladala Rumuniju sa 2:0 i pred posljednje kolo u ovoj grupi sve četiri reprezentacije imaju po jednu pobjedu i jedan poraz, te tako sve imaju gotovo podjednake šanse da se nađu u osmini finala.

Praktično na samom početku meča, tačnije poslije nešto više od 70 sekundi Belgija je došla do prednosti.

Romelu Lukaku je odlično uposlio Jurija Tilemansa, koji nije dugo razmišljao i iz prve je pogodio lijevi donji ugao. Rano primljen pogodak nije zbunio Rumune, koji su opasno zaprijetili već u petom minutu preko Radua Dragušina.

Međutim, njegov šut golman Crvenih đavola Koen Kastels sjajnom paradom izbio je u korner.

U 18. minutu na drugoj strani sjajan udarac Dodija Lukebakija još ljepše je odbranio Florin Nita.

U nastavku prvog poluvremena bilo je po nekoliko poluprilika sa obje strane, ali se rezultat nije mijenjao.

U 64. minutu Lukaku je po treći put zatresao mrežu na ovom šampionatu, ali je i treći njegov pogodak poništen. Ponovo je najveći neprijatelj belgijskog napadača bio VAR, koji je još jednom pokazao da je bio ofsajd.

U 80. minutu Belgija je povećala prednost, a strijelac je bio Kevin De Brujne, koji je tako postavio konačan rezultat ovog meča.

Poslije ovog susreta kompletirano je drugo kolo u svim grupama, a trenutno stanje možete vidjeti na tabelama ispod.

Sutra su na rasporedu prvi susreti trećeg kola, odnosno biće komletirana grupa A.

Od 21 čas sastaju se: Škotska – Mađarska i Švajcarska – Njemačka.