Sport 05.09.2023.

BEZ POBJEDNIKA: Rukometašice Borca remizirale sa Crvenom zvezdom

Rukometašice Borca su, u dvorani Borik, odmjerile snage sa beogradskom Crvenom zvezdom u jednoj od kontrolnih utakmica pred start nove takmičarske sezone, a rezultat je na kraju glasio 28:28 (14:16)

Prvo poluvrijeme nam je donijelo dosta ujednačenu igru, a ekipa Crvene zvezde, koju sa klupe predvodi nekadašnji selektor ženske reprezentacije Srbije Saša Bošković, na pauzu je otišla sa dva gola prednosti.

Ni drugo poluvrijeme nije donijelo mnogo promjene. Pet sekundi prije kraja gošće iz Beograda imale su prednost od jednog gola, ali Lara Bijelić pogađa i postavlja konačan rezultat.

Kod ekipe Borca, Slađana Andrić i Sara Majkić postigle su po četiri gola, dok su Lana Lončar, Ivana Bobić, Milena Rajilić, Helena Ćurić i Lara Bijelić postigle po tri gola. Vukliš Darjana prikupila je sedam odbrana.

Za dvadesetak dana Borčeve rukometašice će u drugom kolu Evropskog kupa odmjeriti snage sa Juventom Mihalovce, predstavnikom Slovačke, a obje utakmice će biti odigrane u Slovačkoj, prenosi mondo.ba.

Gradonačelnik Banjaluke, Draško Stanivuković bodrio je Banjalučanke večeras, a nakon meča uručio je finansijsku pomoć klubu od 15.000 KM iz “Dodatnog programa”.

Oznake: ŽRK Borac