Sport 11.05.2022.

BLIŽI PLASMANU U EVROPU: Borac remizirao sa Širokim Brijegom

Fudbaleri Borca i Širokog Brijega odigrali su 1:1 na Gradskom stadionu u Banjaluci u meču 30. kola m:tel Premijer lige BiH. Crveno-plavi su tako za bod još bliži plasmanu u Evropu.

Borac je dobro ušao u utakmicu, ali je nedostajao završni pas da ugroze Darija Miškića, a onda je došlo do nekoliko bespotrebnih grešaka nakon kojih su gosti poveli. Donald Mols je oborio Ivana Ikića u svom kaznenom prostoru, a sudija iz Prnjavora Aleksandar Njegomirović pokazao na bijelu tačku. Siguran sa kreča bio je Bože Vukoja za 0:1 u 37. minutu.

Banjalučani nisu se oporavili do povratka sa odmora na poluvremenu, kada je već na startu dosuđen penal i za domaćina. Ikić je oborio Amara Begića, a arbitar ponovo dosudio najstrožu kaznu. Dejan Meleg je preuzeo odgovornost i pogodio u 50. minutu za kasnije će se ispostaviti konačnih 1:1.

Borcu ostaje da osvoji još dva boda u preostale četiri utakmice – protiv Slobode, Željezničara i Veleža u gostima ili Posušja u Banjaluci i tako i matematički ovjeri Evropu, prenosi RTRS.

Oznake: FK Borac