Sport 30.01.2019.

BOLJI OD RUMUNSKE ČIKZEREDE Borac krenuo pobjedom u Antaliji

ČITANJE: 2 minute

Borac je u prvoj prijateljskoj utakmici u Antaliji savladao rumunskog trećeligaša Čikzeredu sa 2:0 golovima Aničića i Batara u drugom dijelu. Banjalučani su po prikazanom trebali da ostvare i još ubjedljiviju pobjedu.

Borac je u prvom dijelu imao potpunu terensku inicijativu, stvorio je nekoliko šansi, ali nije uspio da zatrese mrežu rivala.

Banjalučani su već u 3. minutu imali sjajnu šansu. Kajkut je proigrao Ziljkića koji se varkom oslobodio čuvara i šutirao sa 14 metara, ali je golman Bordaš odbranio. Tri minuta kasnije nova šansa za ekipu iz Srpske. Mojović je odlično centrirao nakon prekida, lopta je došla do Nebojše Runića koji je poslao preko gola.

Pritisak Borca se nastavio pa je u 21. minutu Saša Kajkut dobio odličnu loptu od Jakupovića. No udarac kapitena Borca je izblokiran.

Pojačanje Zoran Milutinović je u 27. minutu pokazao da ima izuzetno opasan udarac. Lopta je na putu do gola zakačila nekog od defanzivaca i otišla u korner. Nakon njega Banjalučani su još jednom bili u šansi, a Rumuni su se spasli.

U 30. minutu nova prilika. Kajkut je proigrao Ziljkića koji je nesebično proslijedio loptu do Mojovića. Igrač Borca je pokušao glavom i pucao je pravo u golmana rumunskog tima. Do kraja prvog dijela pokušao je još Kajkut.

Foto D.Basara

Inicijativa banjalučkog tima se isplatila u 57. minutu. Igor Aničić je iskosa sa lijeve strane dobro zahvatio loptu i napokon zatresao mrežu rivala. Četiri minuta kasnije istakao se golman rumunskog tima. Nakon odličnog udarca Zarić izbacio je loptu u korner.

Borac je zatim pokušao preko Aničića i Ćosića koji su bili neprecizni. U finišu Banjalučani dolaze do drugog gola. Aničić je ubacio loptu, a najviši u skoku je bio Batar koji je zatresao mrežu.

Borac je u prvom dijelu nastupio u sastavu: Topolović, Radulović, Ćosić, Runić, Janičić, Danilović, Milutinović, Mojović, Jakupović, Kajkut, Ziljkić. Šansu su u nastavku dobili još: Savatović, Bajić, St. Dujaković, Burazor, Zarić, Batar, Šikanjić, Popović, Aničić, Turanjanin, Arsić i Pajčin.

Za Čekvatadze su igrali: Bordap, Azaloš, Berde, Lalić, Matis, Laslo,Vereš, Bajki , Šegoldi, Nemeš, Pal. Još su igrali: Kašaiadi, Somođi, Mitra, Majžik, Pap, Jakob, Eder, Nađi,Čuroš, Pantović, Simo, Mađari.