Sport 17.03.2019.

Borac bolji od Zrinjskog

ČITANJE: 1 minuta

Rukometaši banjalučkog Borac M:tela upisali su 12. trijumf ove sezone pošto su u 18. kolu Premijer lige BiH savladali Zrinjski.

Ekipa trenera Mirka Mikića je na svom terenu slavila rezultatom  27:24  i tako se nakon poraza od Vogošće vratila na pobjednički put.

Borac je bio bolji u prvom poluvremenu. U 15. minutu je imao tri gola prednosti (7:4), da bi gosti u nastavku nekoliko puta prišli na gol zaostatka. Ipak, nisu uspjeli da izjednače pa je Borac otišao na odmor s vođstvom 14:12.

Gosti su se u drugom poluvremenu vratili u igru, u nekoliko navrata su vodili, a Borac je najviše zahvaljujući Vladanu Đurđeviću stizao prednost, a 11 minuta prije kraja golom golmana Slađana Subotića poveo 23:20 i otvorio put ka pobjedi.

Najbolji u Borcu bili su Milan Dakić sa osam golova, Đurđević sa pet i Bojan Rađenović sa četiri, a u  ekipi Zrinjskog Mislav Grgić sa šest. Treće plasirani Borac osim 12 pobjeda ima remi i pet poraza, dok Zrinjski ima skor od osam pobjeda, dva remija i osam poraza.