Sport 06.10.2019.

BORAC DEKLASIRAO ŽELJU Banjalučani proradili, plavi sa Grbavice bez šansi

ČITANJE: 2 minute

Fudbaleri Borca pobijedili su Željezničar rezultatom 3:0 na Gradskom stadionu u Banjaluci, a golove za večeras odlične Banjalučane postigli su Kajkut, Mirić i Jovanović.

Borac je poveo u 9. Minutu. Vranješ je iz sredine terena poslao jednu dubinsku loptu za Kajkuta koji se odlično postavio ispred štopera Željezničara Osmankovića, povukao loptu ka šesnaestercu Željezničara za veliko slavlje na Gradskom stadionu.

U 16. minutu zaprijetio je Željezničar. Alispahić je pokušao iz slobodnog udarca ali je Lučić bio na mjestu.

Petar Bojo je nakon dobre kombinacije Željezničara zaprijetio u 24. minutu, međutim, sa ruba šesnaesterca šutirao je preko gola.

U prvom poluvremenu Borac je bio siguran na sredini terena, a već u 27. minutu Ziljkić  je povukao loptu kroz sredinu, stvorio sebi prostor za udarac ali je šutirao preko gola. Tri minita kasnije protesti domaćeg tima.  Osmanković je kod klupe za rezervne igrače Borca,  srušio Ziljkića rvačkim zahvatom ali je  prošao samo sa žutim kartonom.

U 34. minutu zaprijetio je Željezničar, centrirao je Alispahić, ali je Krpić šutirao preko gola.

I u nastavku, Borac je prvi zaprijetio, nakon jednog centaršuta sa lijeve strane u 48.minutu, Vranješ je primio loptu na grudi, šutirao je je Erić bez većih problema uhvatio loptu.

Deset minuta kasnije odlična Borca, Dujaković je oduzeo loptu, uposlio Vranješa i odlično se ubacio po desnoj strani ali kada je dobio loptu nije najbolje uvbacio loptu u sredinu pa je golman Željezničara uspio da spriječi opasnost.

Nova šansa za Borac u 66. minutu, dobro su kombinovali Ziljkić i Vranješ, ovaj drugi nije uspio da šutira, u nastavku akcije pokušao je i Kajkut li je njegov udarac izblokiran.

Borac je do drugog pogotka došao u 85. minutu. Vranješ je na sredini terena oduzeo loptu poslao je u prazan prostor, a Mirić koji samo nekoliko trenutaka ranije ušao u igru utrčao je u prazan prostor , izašao sam pred golmana Erića i poslao loptu iza negovih leđa, a to je izgledalo ovako:

U sudijskoj nadoknadi Borac je imao još jednu sjajnu priliku, nakon minijature Milutinovića na sredini terena lopta je ubačena sa desne strane, a Mirić šutira direktno u golmana Erića.

Odmah nakon izvedenog kornera nakon gužve u šesnaestercu lopta dolazi do Marka Jovanovića koji je šalje u mrežu za 3:0.