Sport 07.02.2019.

Borac gubio 4:0 pa predao utakmicu

ČITANJE: 2 minute

Da li ste ikad čuli da je fudbalski klub predao utakmicu jer je gubio? Danas je to napravio banjalučki Borac.

Jedan od najtrofejnijih bh. klubova igrao je protiv Maribora i na poluvremenu gubio 4:0. Odlučio je tada da neće igrati drugo poluvrijeme.

Borac, koji je vodeća ekipa Prve lige RS, predaju utakmice u turskom Beleku opravdao je tvrdnjom kako je Maribor obećao da neće nastupiti s prvim timom.

Maribor je na teren poslao potpunu drugačiju ekipu od one koja je dan ranije odigrala 1:1 s moskovskim Spartakom, ali su iz Borca procijenili da je to i dalje prejaka ekipa i da Slovenci nisu ispoštovali dogovor.

“Tražili smo protivnika našim juniorima i igračima koji su malo igrali. Ponuđena nam je mlada ekipa Maribora, a kada smo izašli na travnjak dočekali su nas Tavares, Mešanović, Vršić i ostali željni postizanja pogotka našem 15-godišnjem golmanu”, rekao je za SportSport.ba razočarani trener Borca Darko Vojvodić.

“Htio sam prekinuti utakmicu već u 20. minuti. Čak sam i ušao u teren, ali je odlučeno da odigramo poluvrijeme”, izjavio je Vojvodić i Mariboru ponudio revanš, ali s prvom ekipom Borca.

Banjalučki klub je u Turskoj ranije odigrao još jednu nevjerovatnu utakmicu sa čečenskim Ahmatom. Slavio je 2:1, ali susret se pamti po višeminutnoj opštoj tučnjavi igrača na travnjaku.

Borac je u bivšoj Jugoslaviji osvojio Kup 1988. godine kada je kao drugoligaš pobijedio Crvenu zvezdu, a u Bosni i Hercegovini ima jedno osvojeno prvenstvo i jedan Kup. U drugu ligu je izbačen prošle godine zbog financijskih problema.