Sport 25.05.2024.

Borac i Leotar u borbi za trofej Kupa

Borac je u finalu Kupa BiH! Banjalučani su nanijeli prvi poraz Gračanici u sezoni i slavili 29:26, te će se boriti za osmi trofej u ovom takmičenju,

Velika drama i rovovska borba pripala je rukometašima Borca. Tokom svih 60 minuta u dvorani “Borik” se ginulo za svaku loptu, ekipe su se smjenjivale u vođstvu da bi na kraju ipak Banjalučani slavili i otišli na megdan Leotaru u borbi za trofej, prenosi Glas Srpske.

Prvo poluvrijeme proteklo je u sjajnom izdanju golmana domaćih Nebojše Grahovca. On je zabilježio devet odbrana i postigao dva gola, pa je najviše zahvaljujući njemu Borac imao plus dva u finišu prvog dijela. Gosti su međutim uspjeli da izjednače.

Zatim su na startu drugog dijela rukometaši Gračanice došli do prednosti od dva gola. Imali su šansu da tu slome rivala, ali su napravili nekoliko grešaka. Na drugoj strani razbranio se Slađan Subotić a proradio je i napad domaćih koji su napravili veliki preokret i zatim prvi došli do tri gola viška (25:22). Gosti su uspjeli da se vrate i priđu na gol zaostatka.

Najefikasniji igrač u timu Borca je bio Nedim Hadžić sa decet golova, dok je Vladislav Zalevski dodao sedam golova. Na drugoj strani Dino Hamidović je postigao osam golova.

Finale protiv Leotara je u nedjelju od 20.30 časova.

Oznake: RK Borac