Sport 28.02.2024.

Borac i Sarajevo bez golova u Banjaluci, odluka o polufinalistima Kupa BiH u revanšu

ČITANJE: 1 minuta

U prvoj utakmici četvrtfinala Kupa BiH, u Banjaluci Borac i Sarajevo odigrali su bez golova (0:0), pa će odluka o putniku u polufinale pasti u revanš susretu.

Bilo je prilika na obje strane, ali i nervoze, pa je Irfan Peljzo podijelio čak sedam žutih kartona. Na kraju remi, koji daje nadu jednoj i drugoj ekipi da za dvije nedjelje na “Koševu” dođe do prolaska među četiri najbolje ekipe u najmasovnijem takmičenju.

U Posušju na stadionu “Mokri Dolac” isoimeni domaćin savladao je Slogu (3:2), iako je sastav iz Dooja na poluvremenu imao prednost golom Božičkovića. Preokret u nastavku donijeli su Kamenar i Petrović, da bi Vidić poravnao rezultat. i kada se činilo da će Sloga za Doboj sa prihvatljivim remijem, Babić je lijepim pogotkom u sudijskoj nadoknadi donio trijumf Posušju.

Zrinjski je opravdao ulogu favorita u Bihaću, savladao je minimalnim rezultatom Јedinstvo (0:1) na stadionu “Pod Borićima”.

Utakmica između Širokog Brijega i Veleža odgođena je, prenosi RTRS.

Oznake: Kup BiH