Sport 03.12.2017.

Borac na 8:0, Slaviji ni promil šanse u “Boriku”

Košarkaši Borca nastavljaju da nižu “recke” kada su u pitanju pobjede u Prvoj ligi Republike Srpske.

Crveno-plavi su sinoć u dvorani Borik, u utakmici osmog kola, deklasirali ekipu Slavije iz Istočnog Sarajeva rezultatom 85:54 i sa maksimalnih 16 bodova izdvojili se na vrhu tabele, ispred Leotara koji ima 14 i koji će večeras odigrati svoj meč osmog kola i to protiv Prijedora u dvorani Mladost.

Gostujući sastav raspoloženim izabranicima Bojana Božića parirali su samo u prvih 7 minuta, poslije kojih je na semaforu, nakon poena Dušana Eleza, bio ispisan rezultat 11:12. Serija 14:0 koju su napravili domaći košarkaši u finišu prve i na startu druge dionice za 25:12 pokazala je u kojem će smjeru teći meč: crveno-plava odbrana funkcionisala je savršeno, a nije manjkalo ni kvalitetnih rješenja u fazi napada.

Vrlo brzo je Borac odmakao “sokolovima” na 23 koraka (41:18), a na pauzu između dva poluvremena otišao pri +22 (42:20), primivši samo osam poena u drugom desetominutnom periodu. “Ukrali” su Borčevi košarkaši tokom prvih 20 minuta 6 lopti igračima Slavije, kojima nijednom nije pošlo za rukom da uzvrate, dok je omjer u asistencijama bio daleko na strani crveno-plavih (8:1).

Preostale dvije četvrtine takođe su ponudile odbranu iz “udžbenika” i raznovrsnost u napadu: zaustavili su se domaći igrači na 19 asistencija do kraja meča, a najveća razlika na utakmici oslikana je u konačnoj razlici od 31 poena.

U sinoćnjoj utakmici u igru nije ulazio samo kapiten Sergej Pucar, a svi košarkaši koji su dobili priliku u meču sa “sokolovima” upisali su se u strijelce. Prednjačili su Srđan i Peđa Lončar sa 13 poena, ali svakako ne smije da se zanemari učinak ostatka ekipe, prije svega Miloša Stupara i Luke Ćuluma, koji su na odličan način iskoristili vrijeme provedeno na parketu.

Naime, Stupar je na terenu proveo 19 minuta i za to vrijeme postigao 9 poena i uhvatio 5 lopti, dok je Ćulum igrao minut više, te se takođe zaustavio na 9 poena i to bez promašaja (3/3 za dva poena i 3/3 sa linije za slobodna bacanja) i zabilježio 8 skokova. U gostujućem sastavu Miloš Šušić je bio najefikasniji sa 18 poena, ali uz slab procenat šuta iz igre (5/18), dok su Filip Njegovanović i Marinko Perović postigli po 10, s tim što je drugonavedeni uhvatio i 12 lopti.

Inače, treba reći da su košarkaše Borca na putu ka novoj prvenstvenoj pobjedi sinoć podržali i polaznici banjalučke škole sporta Kasper.

Do kraja 2017. godine Borac će u okviru Prve lige Republike Srpske odigrati još tri utakmice, a prvi naredni rival 9. ili 10. decembra u Višegradu biće ekipa Varde HE.

(borac-sport, foto: borac-sport)