Sport 24.05.2023.

Borac osvojio Kup Republike Srpske

Fudbaleri Borca osvojili su šesti trofej u Kupu Republike Srpske – “Dr Milan Jelić” , pošto su na Gradskom stadionu u Banjaluci, u 30. izdanju finala savladali Laktaše sa 2:1.

“Crveno-plavi” su poveli pogotkom Momčila Mrkajića u petom minutu susreta.

Izjednačio je David Vuković evrogolom sa nekih 27-28 metara iz slobodnog udarca u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena.

Konačnih Borac – Laktaši 2:1 postavio je Nedeljko Piščević u 62. minutu kada je glavom nakon odlično izvedenog prekida Nikole Ninkovića zatresao mrežu Dražena Iliktarevića, koji je nekoliko minuta ranije na golu “plavo-bijelih” zamijenio Dragana Tadića.

“Crveno-plavi” za vikend igraju posljednji prvenstveni meč protiv Sloge u Doboju, a finalni meč Kupa Grada Banjaluka protiv Krupe na programu je u četvrtak 1. juna.

Sa druge strane, Laktaši imaju odigrati dva susreta u takmičenju Prve lige Republike Srpske. Prvi je za vikend, kada u pretposljednjem kolu gostiju u Prnjavoru kod Ljubića.