Sport 05.02.2024.

Borac pobijedio Bugare u posljednjoj utakmici na pripremama u Turskoj

Fudbaleri Borca savladali bugarskog prvoligaša Krumovgrad sa 3:2 u posljednjem pripremnom meču pred povratak iz Turske.

Bio je ovo prvi trijumf izabranika Vinka Marinovića u Antaliji. Već u osmom minutu oboren je Erera u protivničkom šesnaestercu, a Zoran Kvržić je sigurno je realizovao najstrožiju kaznu.

Lider Premijer lige u 15. minutu stigao je do 2:0 poslije lijepe akcije po desnoj strani nakon koje je mladi David Vuković poslao loptu u mrežu.

Bugari su smanjili na 2:1 preko Juseina Oktaja u 32. minutu, ali sedam minuta kasnije ponovo je Borac stigao do dva gola prednosti kada je Enver Kulašin pogodio iz peterca nakon ubacivanja Jakova Blagaića.

U drugom poluvremenu Krumovgrad je inicijativu krunisao golom za kasnije će se ispostaviti konačnih 3:2. Pogodio je Dimitar Tonev koji se najbolje snašao u šesnaestercu „crveno-plavih”.

Da podsjetimo Banjalučani su upisalo još i tri poraza i jedan remi, prenosi Glas Srpske.

Identičnim rezultatom 2:0 poraženi su od Baltike i Pjunika, a minimalno od Tirola, dok su sa Dinamom Mahačkala odigrali neriješeno – 1:1.

Oznake: FK Borac