Sport 26.09.2019.

BORAC PORAŽEN NA KOŠEVU: Kazna za neiskorištene šanse Banjalučane stigla u 87. minutu

ČITANJE: 1 minuta

Fudbaleri Borca poraženi su na Koševu u Sarajevu 1:0 od istoimene ekipe u meču 10. kola BHT Premijer lige BiH. Jedini gol postigao je iskusni Mersudin Ahmetović u 87. minutu.

Sve vrijedno pomena na ovom susretu viđeno je u drugom poluvremenu.

Najprije je Lučić odbranio udarac Guzine u 63. minutu.

Četiri minuta kasnije Aleksandar Radulović je šutirao preko gola.

Najbolju šansu Borac je imao u 72. minutu, kada je Kajkut pogodio stativu.

Nedugo zatim i Vranješ je pokušao, ali nije bio precizan.

Kazna za Borčeve promašaje stigla je u pomenutom 87. minutu preko Ahmetovića, koji je i šest minuta pre pogotka u situaciji 1 na 1 sa Lučićem šutirao pored gola.

Od samog starta meča domaći su krenuli ofanzivno, ali su i pokušali da u dva navrata iznude jedanaesterac. Konkretno Milanović u 5. minutu za šta je dobio žuti karton.

Pokušavali su igrači Sarajeva i preko Guzine i Hebibovića, ali se početni rezultat nije mijenjao.

U narednom, 11. kolu Borac je u nedelju od 17.00 časova domaćin ekipi Veleža na Gradskom stadionu u Banjaluci.