Sport 29.06.2023.

Borac poražen od Crvene zvezde u prvoj pripremnoj utakmici u Užicu

Fudbaleri Borca poraženi su protiv ekipe Crvene zvezde u prijateljskom meču u Užicu rezultatom 0:2.

U prvoj pripremnoj utakmici, od kada je ekspedicija Borca otputovala na Zlatibor, ulogu favorita opravdala je Crvena zvezda.

I jedan i drugi trener dali su šansu svim igračima, koji su bili spremni, kako bi vidjeli na koga mogu računati.

Zvezda je povela u 8. minutu kada je borbeni Mijatović došao do lopte nakon smušene reakcije u odbrani Borca, a to je iskoristio Stefan Mitrović koji je plasirao loptu u malu mrežicu gola Nikole Ćetkovića.

Nakon toga ništa specijalno nije se dešavalo na terenu, Borac je djelovao jako dobro u odbrani, prije svega disciplinovano i taktički. Zvezda je pokušavala da dođe do gola, ali svi pokušaji bili su odbijeni.

Sa druge strane, Banjalučani su kroz pas igru pokušavali da iznesu loptu i tako odgovore na pritisak crveno-bijelih, ali to im nikako nije išlo za rukom, pa su bez pokušaja na gol Zvezde otišli na poluvrijeme.

Slična slika u prvoj polovini drugog poluvremena, a onda sjajna akcija Zvezdinih klinaca, kada je Šljivić prelijepim centaršutom uposlio Lučića za 2:0 u 73. minuti.

Crveno-bijeli su u nastavku imali priliku da vide i najveća pojačanja Pitera Olanjiku i Žan Filipa Krasoa.

Trener Banjalučana Vinko Marinović mogao bi biti zadovoljan predstavom svojih igrača, uprkos porazu.

– Što se nas tiče, bili smo dobri u prvom poluvremenu, primili smo gol iz greške. U defanzivi smo dobro radili, imali smo nekoliko dorbih pokušaja u ofanzivi, ali Zvezda je to prekidala. U odbrani smo bili jako pouzdani, Zvezda je iz tri-četiri šanse dala dva gola, a na nam je da radimo na napadačkom dijelu igre – istakao je Marinović.

Nakon meča djeca su utrčala na teren tražeći autograme od igrača Zvezde, prenosi Srpska info.

Oznake: FK Borac