Sport 29.11.2023.

Borac savladao Radnik u Hadžićima u Kupu BiH

ČITANJE: 1 minuta

Fudbaleri Borca i Širokog Brijega posljednji su učesnici osmine finala Kupa BiH.

Banjalučani su u Hadžićima savladali federalnog prvoligaša Radnik sa 1:0, dok je tim sa “Pecare” poslije boljeg izvođenja penala u Foči bio bolji od prvoligaša Srpske, Sutjeske sa 5:4 (1:1).

U Hadžićima je viđena odlična fudbalska predsdtava u kojoj se domaćin nijednog trenutka nije uplašio lidera Premijer lige BiH.

Igralo se otvoreno na obje strane, a prvi je zaprijetio Borac, kada je šut Milana Makarića odlično izblokirao Amar Sabljića. Dva minuta kasnije Nikola Pejović je odlično intrvenisao ispred Amara Jašarevića, da bi u 12. minutu udarac Stojana Vranješa bio izblokiran.

Gosti su do pobjedonosnog pogotka stigli u 24. minutu, kada se lopta poslije jednog prekida odbila do Vranješa, koji ju je poslao na pravo mjesto.

U nastavku susreta domaćin je imao blagu inicijativu, ali znatno iskusniji gosti su stvari držali pod kontrolom i na kraju se plasirali u narednu rundu takmičenja.

U Foči Široki Brijeg je poveo u 51. minutu pogotkom Stivena Činedua, da bi samo pet minuta kasnije Dario Blagojević izjednačio na 1:1. Prilikom izvođenja penala sreća je bila na strani gostiju i na taj način su obezbjedili prolazak među 16 najboljih ekipa.

Ranije su plasman u osminu finala najmasovnijeg takmičenja obezbjedili: Zvijezda 09 (etno-selo Stanišići), Sloga (Doboj), Laktaši, Slavija (Istočno Sarajevo), Velež (Mostar), Sloboda (Tuzla), GOŠK (Gabela), Tuzla siti, Igman (Konjic), Sarajevo, Zrinjski (Mostar), Posušje, Stupčanica (Olovo) i Jedinstvo (Bihać).

Planirano je da se susreti osmine finala najmasovnijeg takmičenja igraju 10. i 11. februara naredne godine, prenosi Glas Srpske.

Oznake: FK Borac