Sport 14.08.2016.

Borac uvjerljiv protiv Kozare u Banjaluci

Fudbaleri Borca su u drugom kolu šampionata Republike Srpske bili bolji od ekipe Kozare rezultatom 2:0 (2:0).

Na prvi pogodak čekalo se svega sedam minuta, a siguran realizator bio je Miloš Dujković. Nakon vodstva, crveno-plavi nastavili su sa presingom na zadnju liniju Gradiščanaca. Trud je urodio plodom u 24. minuti susreta a svoj drugi gol na meču postiže Dujković koji ujedno postavlja rezultat prvog dijela.

U drugom poluvremenu, Kozara se budi. Stvaraju dvije kolosalne šanse, ali ne uspjevaju doći do pogotka. Nakon toga, Velikan iz Platonove ponavlja igru iz prvih 45 minuta.

Postižu gol koji je glavni arbitar poništio zbog navodnog ofsajda. Do kraja utakmice nije bilo većih uzbuđenja, tako da se meč završava sa 2:0 u korist banjalučke ekipe.

Ovo je bila prva pobjeda Velikana iz Platonove u šampionatu Republike Srpske ove sezone. U narednom kolu, Borac gostuje ekipi Slobode u Mrkonjić Gradu.