Sport 23.03.2022.

BORBA ZA OPSTANAK: BSK osvojio bod na gostovanju u Laktašima

Lideri drugih fudbalskih liga Republike Srpske, Laktaši (grupa zapad) i Sloga 2 (grupa istok) neočekivano su kiksali u 18. kolu i iako se činilo da rutinski prvenstva privode kraju stvari su sada postale daleko zanimljivije.

Laktaši su kao domaćini iznenadili svoje simpatizere igrajući sa banjalučkim BSK-om neriješeno, 1:1 koji se grčevito bori za opstanak. Tako su “romantičari”, poslije Gorice iz Šipova, tek drugi klub koji je ostao neporažen u duelu sa Laktašanima, a prvi ovog proleća.

Poveli su Banjalučani u 53. minutu golom Nemanje Janičića, domaćini su u 70. minutu imali najstrožu kaznu, međutim neprecizan sa bijele tačke bio je rezervista Uroš Stamenković. Napadač Laktaša se iskupio za promašeni penal, pa je u 83. minutu ipak pogodio mrežu BSK-a i donio remi svojoj ekipi, prenosi Glas Srpske.

Igrači Laktaša su bili neprepoznatljivi u ovom meču i nisu bili na nivou prethodnih igara. Činilo se kao da su se opustili prerano s obzirom na veliku bodovnu prednost u odnosu na Slobodu iz Mrkonjić Grada, koja je u ovom kolu sa ubjedljivih 5:1 savladala Polet 1926 iz Broda.

Sloga 2 iz Gornjeg Crnjelova nije uspjela na gostovanju u Brodcu da savlada domaće Jedinstvo igrajući 0:0. Baš kao i Laktašanima i njima je ovo bio drugi remi u prvenstvu, a to su sada poslije Stakorine u petom kolu uspjeli i izabranici Dejana Vučića. Njihov kiks iskoristio je Famos iz Istočne Ilidže, koji je na svom terenu savladao višegradsku Drinu HE sa 1:0 i sada je samo na četiri koraka zaostatka za liderom, ali ne treba zaboraviti da “motoristi” imaju jednu više odigranu utakmicu.