Sport 25.03.2017.

“Borčeva mašina” protutnjala kroz Šamac

U duelu dva Borca, banjalučki crveno-plavi sa ubjedljivih 4:0 savladao domaćina u Šamcu. Rudar bolji od Kozare.

Banjalučki Borac napravio je još jedam korak ka povratku u Premijer ligu BiH.

Lider prve lige RS sa ubjedljivih 4:0 slavio je na gostovanju kod Borca iz Šamca i osvojio nova tri boda.

“Fenjeraš“ iz Šamca nije imao šanse protiv Banjalučana koji su igrali „pojačani“ za Delića, Danilovića i Kondiča koji nisu imali pravo nastupa u prošlom kolu.

Domaćin je pružio otpur u prvom dijelu, ali nije uspio da sačuva svoju mrežu pošto je Puzigaća u 19. minutu doveo crveno-plave u vođstvo.

Nošeni podrškom svojih vjernih navijača, popularnih „Lešinara“ koji su napravili dobru astmosferu na stadionu u Šamcu, fudbaleri banjalučkog Borca u nastavku su se razigrali i riješili pitanje pogotka.

Prvo je defanzivac Ojdanić u 52. Minutu povisio na 2:0, a potom je Đorđević zabio za 3:0.

Konačnih 4:0 postavio je Dujaković deset minuta prije kraja utakmice.

Rudar Prijedor je i dalje devet bodova iza lidera, nakon pobjede od 2:0 protiv Kozare.

Podrinje se ubjedljivom pobjedom od 3:0 nad Slogom iz Doboja popelo na treću poziciju, zbog bolje gol razlike nad Drinom, koja je u ovom kolu savladala Slaviju 2:1.