Sport 16.06.2025.

Borčevi plivači uspješni na Ljetnom prvenstvu BiH

ČITANJE: 1 minuta

Tokom proteklog vikenda plivači su sa velikim uspjehom predstavljali Plivački klub Borac na Ljetnom prvenstvu Bosne i Hercegovine, održanom u Sarajevu.

U konkurenciji 334 takmičara iz 24 kluba, predstavnici ovog kluba su se izborili za ukupno 13 pojedinačnih medalja i dodatne 3 medalje u štafetama.

Zlato:
Andrej Kresojević – 1x zlato

Srebro:
Andrej Kresojević – 3x srebro

Mateja Kasagić – 2x srebro

Štafete – 2x srebro

Bronza:
Damjan Skenderija – 1x bronza

Mateja Kasagić – 1x bronza

Ivana Tuckešić – 1x bronza

Boris Blažević – 2x bronza

Irina Kasagić – 1x bronza

Štafeta – 1x bronza

Borčeva ekipa pokazala je sjajan timski duh i sportski karakter, a ostvarenim rezultatima još jednom potvrdila da je među najjačim plivačkim kolektivima u zemlji.

Sljedeće učešće je na Ljetnom prvenstvu Repubilike Srpske u Trebinju 28-29.06.2025. godine, a nakon toga plivač Relja Grahovac putuje na Evropsko juniorsko prvenstvo u Slovačku. Relja je jedini takmičar iz Republike Srpske sa isplivanom A normom za ovo značajno takmičenje.

Oznake: PK Borac