Sport 09.11.2019.

Bosić zaustavio Borac m:tel

ČITANJE: 1 minuta

Duel dvije prvoplasirane ekipe Premijer lige BiH pripao je rukometašima Gračanice, koji su večeras, u dvorani Borik, savladali rukometaše Borca m:tel 25:21.

Previše izgubljenih lopti, ali i loša igra i u napadu i u odbrani banjalučkih rukometaša u prvom poluvremenu odlučili su pobjednika velikog derbija.

Izabranicima Mirka Mikića nije pomogla ni velika podrška “Lešinara”, ali je navijačka grupa Gračanice dala vjetra u leđa njihovim miljenicima.

Početak utakmice pripao je gostujućoj ekipi, koja u devetom minutu dolazi do prednosti od četiri gola, 6:2. Bio je to znak Mirku Mikiću da zatraži minut odmora, ali nije uspio promijeniti sliku na terenu.

I dalje su se Banjalučani mučili u napadu, a u odbrani nisu uspijevali zaustaviti razigrane igrače Gračanice.

U 14. minutu “crveno-plavi” su imali minus od čak sedam golova, 10:3. Koliko su problema u odbrani imali domaći rukometaši govori podatak da je Slađan Subotić, koji je zamijenio Bojana Ljubišića, prvi put šut protivnika zaustavio tek u 23. minutu, pri rezultatu 12:6 za Gračanicu.

Do kraja prvog poluvremena gosti su zadržali prednost i na odmor otišli pro rezultatu 15:9.

U drugom dijelu igrači Gračanice održavali su prednost, iako, za razliku od prvog dijela, rukometaši Borca su lakše pronalazili put do mreže večeras odličnog golmana Đorđa Bosića, koji je na kraju skupio 17 odbrana.

Zaprijetili su “crveno-plavi” u nekoliko navrata, ali to su gosti znalački zaustavili i zabilježili veliku pobjedu u derbiju Premijer lige BiH.