Sport 16.09.2015.

Bravo majstori: Srbija u polufinalu prvenstva Evrope!

ČITANJE: 2 minute
srbija
Košarkaška reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale prvenstva Evrope pošto je večeras u četvrtfinalnoj utakmici u Lilu savladala selekciju Češke sa 89:75 (21:21, 24:21, 22:21, 22:12).

U borbi za finale Srbija se u petak sastaje sa pobjednikom preostalog četvrtfinalnog meča u kojem od 21 sat igraju Italija i Litvanija.

Obistinila su se predviđanja selektora Aleksandra Ðorđevića da će Česi biti veoma nezgodna prepreka na putu do finala.

Vođena je velika i izjednačena borba, a otpor kvalitetnog i upornog protivnika definitivno je slomljen tek u posljednjoj dionici susreta.

Nemanja Bjelica je pet minuta prije kraja trojkom donio Srbiji 10 poena prednosti (80:70), međutim, Česi se nikako nisu predavali nastojeći svim silama da unesu neizvjesnost u utakmicu.

Tek je trojka Bogdana Bogdanovića za plus 15 (87:72) na dva i po minuta pre zvuka sirene unijela mir u redove srpskog tima.

Favorizovani Ðorđevićevi izabranici do tada su se mučili sa nimalo naivnim protivnikom, iako su imali inicijativu i vođstvo pod majstorskim dirigovanjem kapitena Miloša Teodosića.

Nakon što su Česima dozvolili previše lakih poena, pojačali su odbranu i dodali gas u pravom trenutku, pa su na kraju ipak opravdali povjerenje i potvrdili kvalitet za ukupno sedmu pobjedu na ovogodišnjem Evrobasketu.

Najefikasniji na večerašnjem meču bili su Erceg sa 20, Raduljica sa 16, Bjelica sa 14 i Teodosić sa 12 poena, uz čak 14 asistencija, dok su se kod Čeha istakli Veseli sa 23 i Satoranski sa 20 poena.

Novoj pobjedi prisustvovali su bivši proslavljeni reprezentativci Dejan Bodiroga, Predrag Danilović i Dejan Tomašević, kao i predsjednik nacionalnog saveza Dragan Ðilas.

Srpskim košarkašima preostaje još samo korak do zacrtanog cilja – plasmana u finale kojim se osigurava direktno učešće na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru sljedeće godine.

U drugom polufinalu Evrobasketa u četvrtak se sastaju Španija i Francuska.