Sport 14.10.2018.

BUDUĆNOST PREJAKA Igokea ponovo poražena u Laktašima

ČITANJE: 3 minute

Košarkaši Igokee poraženi su od podgoričke budućnosti rezultatom 85:78 u utakmici 3. kola regionalne ABA lige koja je odigrana u Laktašima.

Budućnost je bolje otvorila utakmicu i nakon pet minuta igre gosti su imali prednost od 12:4, ali domaći tim trojkom Zubčića i sa dva koša Talića sa linije slobodnih bacanja dolazi na minus tri (12:9). Uslijedile su dvije trojke na dvije strane, prvo Klarka za Budućnost, a potom i Zubčića za Igokeu. Zubčić je u narednom napadu pogodio dva bacanja, a poslije dobre odbrane Gejvin je fauliran ali pogađa samo jedno bacanje za izjednačenje (15:15), a Igokea nakon koša Save Lešića u posljednji minut prvog perioda ulazi sa prednošću od dva poena, a nakon trojke Zubčića (treće iz tri pokušaja) odlazi na plus četiri poena (22:18). Na isteku prve dionice Zubčić je napravio prekršaj, Nikolić pogodio dva bacanja tako da se pri vođstvu domaćina 22:20 otišlo na prvi odmor.

Drugu četvrtinu otvara Džonson prvim košem za Budućnost nakon gotovo dvije minute, za izjednačenje (22:22), a Nikola Ivanović dodaje trojku. Košem Nikolića i Barovića sa slobodnih bacanja Budućnost, uključujući i kraj prve četvrtine, produžava seriju na 9:0 za vođstvo 27:22 šest minuta prije kraja druge dionice.

Imali su Aleksandrovčani u ovom periodu nekoliko dobrih akcija sa čistim situacijama za šut ali je Lorbek promašio tri vezane trojke. Seriju Podrgoričana prekinuo je Zubčić, ali već u narednom napadu uzvraća Barović. Budućnost je u završnicu poluvremena ušla sa deset koševa viška (38:28) . Imala je Budućnost i prednost od 11 poena, ali serijom od 5:0, koševima Lešića i Zubčića) igokea deset sekundi prije poluvremena prilazi šest poena (41:35), a ovo je bio i rezultat nakon prvih dvadeset minuta.

Budućnost je drugo poluvrijeme otvorila serijom 5:0, ali je Igokea koševima Talića i Lorbeka uzvratila na isti način, da bi seriju domaćih trojkom prekinuo Gordić za plus osam (49:41). Pokušaa je Igokea uhvatiti priključak u trećoj dionici ali je Budućnost dodala gas i na tri minute prije isteka ovog perioda, trojkom Klarka došla do najveće prednosti od 12 poena (59:47), a u poslednjih deset minuta gostu su ušli sa 67:56.

Posljednji period otvoren je sa dobrim procentima šuta na obje strane a Igokea je uspjela da se vrati u meč i u poslednjih pet minuta uđe sa manjkom od dva poena (75:73). Na drugoj strani koševe postiže Nemanja Gordić, a upravo ovaj bivši koarkaš Aleksandrovčana zajedno sa Klarkom pravi seriju 6:0, budućnost se odvaja na plus osam (81:83), a ova prednost bila je nedostižna za domaći tim.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Tomislav Zubčić sa 32 poena, Sava Lešić je dodao 12. U gostujućem timu efikasniji od ostalih bio je Klark sa 19 poena.

Akcija Nikolić – Talić

Iako u tim trenucima Igokea nije vodila akcija u kojoj se Nemanja Nikolić podigao, a onda šmekerski asistirao za Darka Talića koji je prošao po čeonoj liniji i postigao poene digla je dvoranu na noge. Ovo je bio koš kojim je Igokea prišla na dva poena, međutim, važnija od toga je činjenica da su dva mlada košarkaša tima iz Laktaša u tom trenutku nadigrala odbranu evroligaške Budućnosti.