Sport 19.08.2015.

Crno – bijeli poraženi od BATE

Bate Borisov Partizan

Fudbaleri Partizana imaju za čim da žale poslijee prvih 90 minuta duela za plasman u društvo najboljih ekipa Evrope.

I pored toga što su odigrali cijelo drugo poluvrijeme sa desetoricom zbog isključenja Marka Jevtovića, mogli su da postignu bar gol koji bi im dao veće šanse uoči revanša.

Tragičar susreta bio je najbolji igrač Partizana ove sezone Andrija Živković nakon što je promašio dvije stopostotne prilike, po jednu u oba poluvremena.

Domaći igrači silovito su krenuli od prvog znaka sudije Tomsona, Gordejčuk je dva puta pokušao, a mnogo problema odbrani crno-belih pravio je i Vitali Rodionov. Mogao je kapiten BATE-a dva puta da se upiše u strelce, ali je Živko Živković odlično odreagovao posle udaraca glavom.

U jeku inicijative domaćeg tima Partizan je mogao da dođe do vođstva. Abubakar Umaru je poveo kontru, izdržao dvojicu igrača i “spojio” Andriju Živkovića sa golom, ali je čuvar mreže Černik iskoristio loš prijem lopte mladog fudbalera i spriječio vođstvo Partizana.

Partizan je uspostavio terensku inicijativu, vezni red na čelu sa Stefanom Babovićem držao je loptu, ali je u finišu prvog dela crveni karton Jevtoviću umnogome promenio tok utakmice.

Iskusni Rodionov se odlično zagradio i “navukao” na faul visokog vezistu šampiona Srbije, poslije čega mu je, čini se prestrogo, sudija Tomson dodjelio drugi žuti karton.

Logično, Partizan se u nastavku branio sa svih devet igrača u polju, vrlo organizovano, i BATE nije uspjevao da probije čvrst bedem crno-bijelih.

Bjelorusi su svoje prilike tražili preko centaršuteva sa boka, ali su Balažic i Fabrisio kupili te lopte.

Izabranici Zorana Milinkovića čekali su svoju šansu preko kontri i dočekali je u 70. minutu. Agilni Umaru je poslao još jedan idelan pas ka Živkoviću, koji je u u situaciji jedan na jedan sa golmanom BATE-a prvo pokušao da ga predibla, na šta Černik nije nasjeo i odbranio je njegov udarac.

Kazna za promašaj usljedila je nekoliko minuta kasnije, kada je Gordejčuk u skoku posle kornera bio najviši za 1:0.

Fudbaleri BATE-a do kraja duela imali su još nekoliko pokušaja, ali je večeras odlični Živko Živković bio jedna od rijetkih svjetlih tački u redovima šampiona Srbije.

Ipak, zaključak je da BATE nije pokazao previše i da bi Partizan mogao da u Beogradu nadomjesti gol minusa.

Revanš susret igra se 26. avgusta na stadionu u Humskoj.

Utakmica je odigrana na stadionu Borisov arena pred 12.000 gledalaca, a sudio je Kreg Tomson iz Škotske.

Strelac: Gordejčuk u 75. minutu.

Žuti kartoni: Gordejčuk (BATE), Jevtović (Partizan).

Crveni karton: Jevtović (Partizan) u 45. minutu.

BATE Borisov: Černik, Žarnevčik, Polijakov, Milunović, Mladenović, Jablonski, Aleksijevič, Hleb (od 85. Baga), Volodko (od 64. Stasevič), Gordejčuk, Rodionov.

Partizan: Ž. Živković, Vulićević, Balažic, Fabrisio, Petrović, Jevtović, Brašanac, Babović, Umaru, A. Živković (od 89. Ilić), Božinov (od 54. Trujić).