Sport 19.09.2023.

Crvena zvezda poražena od Mančester sitija, nakon prednosti u prvom poluvremenu

ČITANJE: 1 minuta

Fudbaleri Mančester Sitija pobijedili su Crvenu zvezdu poslije velikog preokreta u drugom poluvremenu rezultatom 3:1 u meču prvog kola grupe G lige šampiona.

Uprkos činjenici da je domaćin u prvom poluvremenu imao 22 šuta ka golu Zvezde i 10 kornera, kao i pogođenu prečku od strane Erlinga Halanda, uz nekoliko odbrana golmana Omrija Glazera, na poluvrijeme se otišlo vođstvom „crveno-bijelih“.

U 45. minutu Osman Bukari je poslije kontranapada i asistencije Mirka Ivanića postigao gol, koji je prvobitno bio poništen zbog ofsajda, ali je posle dojave iz VAR sobe opravdano priznat jer je bilo evidentno da reprezentativac Gane nije bio u ofsajdu. Gol Bukarija je prvi u Ligi šampiona za Zvezdu posle 437 sušnih minuta.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme, u 47. minutu, Mančester Siti je izjednačio. Erling Haland je bio asistent, a najbolji igrač utakmice Hulijan Alvarez strelac.

Argentinac je zatim donio potpuni preokret u 60. minutu golom iz slobodnog udarca, ali pogodak je postigao prije svega zahvaljujući katastrofalnoj greški golmana Zvezde Glazera, do tog trenutka heroja i najboljeg igrača utakmice.

Zvezda je imala šansu da izjednači u 67. minutu, ali je posle kontranapada Mirko Ivanić loše šutirao sa dvadesetak metara. Ubrzo zatim pobedu „građana“osigurao je Rodri golom sa ivice kaznenog prostora u 73. minutu.

Crvena zvezda će u drugom kolu grupe G, 4. oktobra, dočekati Jang bojs, koji je ranije danas izgubio kod kuće od Lajpciga rezultatom 1:3. Lajpcig će istog dana biti domaćin Mančester Sitiju.