Sport 24.04.2024.

Crvena zvezda savladala Partizan u polufinalu Kupa Srbije

ČITANJE: 3 minute

Fudbaleri Crvene zvezde su savladali Partizan u polufiinalu Kupa Srbije rezultatom 2:0 i po drugi put u četiri dana slavili protiv večitog rivala.

Zvezda je autogolom Filipovića i golom Olajinke u 27. i 29 minutu rešila pitanje pobednika i obezbedila meč za trofej 23. maja protiv ekipe Vojvodine koja je savladala Radnički sa 1:0.

Meč je počeo sa zakašnjem od nekoliko minuta jer su igrači Partizana na taj nači izrazili protest protiv suđenja iz prethodnih derbija, pa je kao kapiten Svezozar Marković odmah dobio žuti karton.

Partizan je bolje ušao u meč i ponovo prvi počeo da preti. Dva puta je Goh u prvih pet minuta iznudio korner, ali Partizan nije uspeo ništa od toga da iskoristi i zapreti rivalu.

Ipak, crno-beli su delovali smislenije i konkretnije, a Zvezda potpuno bezopasno i to je zamalo iskoristio u 15. minutu. Sjajno je Baždar proigrao Goha u velikoj šansi, a Korejac je pokušao da uarcem u bliži ugao donese prednost, ali je sjajno Glazer intervenisao i sprečio gol Partizana.

Samo šest minuta kasnije je Partizan imao novu šansu. Severina je posle kontre dao loptu u noge Baždara, koji je fintom izbacio čuvara iz igre i šutirao za malo preko prečke.

Tek nakon toga je Zvezd apočela da preti golu Partizana pre svega preko Hvana i Bukarija, a ubrzo je usledio i prvi gol.

Nakon kornera je lopta došla do Hvana, koji je fintom izbacio čuvara i prebacio loptu na drugu stativu gde je glavom šutnuo Olajinka, a ona se nespretno odbila do Aleksandra Filipovića i završila u mreži.

Bili su u šoku crno-beli i to ih je skupo koštalo samo dva minuta kasnije.

Slična akcija Zvezde, lopta je stigla posle centaršuta Hvana na drugu stativu, Olajinka prijemom izbacio čuvara i sa peterca poslao projektilom odneo velikih 2:0 za Zvezdu.

Do kraja prvog poluvremena smo bideli po jednu šansu na obe strane koje je poništio ofsajd, ali deluje da je kod pokušaja Stamenića to bila loša odluka i da je vezista Zvezde postigao gol, moguže da bi ga var priznao.

U poslednjim trenucima prvog poluvremna smo videli neprijatne scene, kada je Stamenić neoprezno pokušpao makazicama i rasekao glavu Nikoli Antiću koji je krvav završio na zemlji.

U drugom poluvremenu je Zvezda u potpunosti dominirala i stvarala šanse i pravo je čudo da nije došlo do ubedljivije pobede, a kumovao je tome i sjajni Aleksandar Jovanović.

Početak drugog poluvremena doneo je apsolutnu dominaciju Crvene zvezde. Partizan je zamenio Markovića za Stojkovića, a crveno-beli su za manje od pet minuta mogli da postignu barem još tri pogotka…

Sve je krenulo u 52. minutu kada je Olajinka izbacio Filipovića, a onda je šutirao preko gola. Delovalo je da je golman Jovanović zakačio tu loptu, ali crveno-beli nisu dobili korner. Samo pet minuta kasnije iz prekida je čuvar mreže crno-belih zato dva puta uspeo da izbaci loptu sa gol-linije posle karambola.

U 60. minutu na isteku punog sata su se pošteno obrukali Olajinka i Bukari. I jedan i drugi su posle finti pokušavali da savladaju golmana Jovanovića iz kaznenog prostora, ali su svaki put bivali ili izblokirani u poslednji čas ili je reagovao Jovanović. Minut kasnije je usledio i prvi prekid zbog baklji koje su ubačene sa južne tribine.

Nije to potrajalo, svega oko dva minuta, posle čega je usledio nešto mirniji period na obe strane terena uz dosta izmena. Usledila je i najveća šansa Partizana preko Takija Nikolića koji je šutirao po zemlji iskosa sa leve strane sa nekih 20 metara, ali je golman Glazer odbranio taj udarac.

Do kraja utakmice tempo se smirio, mada je Zvezda preko Kataija u 84. i 89. minutu mogla da stigne do još jednog gola. Oba puta se istakao golman Jovanović, mada je u prvoj od dve situacije na kraju podignuta i ofsajd zastavica, prenosi nova.rs.