Sport 17.08.2021.

Crvena zvezda ubjedljivo savladala Kluž, Šerif porazio i Dinamo

Zvezda je zasijala protiv Kluža! Šampion Srbije je ostvario ubjedljivu pobjedu 4:0 i stekao velike šanse za plasman u grupnu fazu Lige Evrope.

Beograđani su odigrali veoma dobar meč, posebno defanzivno, u kojem šampion Rumunije nije imao prevelike šanse osim jedne u finišu, dok je Zvezda napadački bila veoma efikasna i raspoložena, posebno u drugom dijelu, prenosi Srpskainfo.

Utakmica je idealno počela za šampiona Srbije. Nakon udarca Bena intervenisao je Arlauskis, a odbijenu loptu Pavkov je ubacio u mrežu. Nakon toga uslijedio je period u kojem je Kluž imao više loptu u posjedu i prijetio je nakon prekida. Međutim, u tim momentima Beograđani dolaze do 2:0. Sjajnu akciju započeo je Ivanić, Pavkov je spustio loptu za Kataija koji je šalje u mrežu.

Zvezda je bila još bolja u nastavku. Sjajna tranzicija Mirka Ivanića je omogućila idealnu poziciju za El Fardu Bena u 68. minuti kada je pogodio za 3:0. Zatim je Mirko Ivanić odličnu partiju krunisao golom nakon kornera. Odličnu partiju je pored strijelca i asistenta Milana Pavkova pružio i Seku Sanogo, koji je zaustavio većinu napada gostiju.

Revanš je u četvrtak 26. avgusta.

Tri gola u mreži Dinama

Fudbaleri Šerifa, koji su prethodno eliminisali Zvezdu, ostvarili su veliku pobjedu i savladali Dinamo iz Zagreba 3:0 u prvom meču plej-ofa kvalifikacija za plasman u Ligu šampiona i tako stekli velike šanse da se plasiraju u grupnu fazu.

Luvanor je pogodio stativu, da bi u 18. minutu VAR provjeravao ima li penala za Šerif. Adama Traore je u 45. minuti zakucao loptu u lijevi donji ugao za 1:0, prenosi Srpskainfo.

Šerif je bio bolji i u nastavku, u 54. minutu Kolovos je pogodio za 2:0, da bi u 80. minutu Traore još jednom pogodio za 3:0.

Šahtjor iz Donjecka je kao gost slavio u Monaku pogotkom Pedrinja u 19. minutu, dok je Salcburg uspio da finišu dođe do preokreta i pobjede nad Brondbijem 2:1. Gosti su poveli golom Ure, a preokret su donijeli Karim Ademeji u 56, te Brenden Aronson u sudijskoj nadoknadi.

Revanš mečevi igraju se 24. i 25. avgusta.

Oznake: Crvena Zvezda