Sport 23.09.2024.

Crvena zvezda uvjerljivo savladala Partizan

Fudbaleri Crvene zvezde pobijedili su večeras Partizan rezultatom 4:0 (2:0) u meču 9. kola Superlige Srbije.

Tri gola za Crvenu zvezdu na stadionu u Humskoj postigao je Šerif Endiaje u 24. iz penala, 55. i 65. minutu. Јednom u strijelce se upisao Silas Katompa Mvumpa u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena.

Crvena zvezda je stigla do prve pobjede na stadionu u Humskoj posle osam i po godina. Zvezda je po prvi put u istoriji “vječitih derbija” pobedila Partizan rezultatom 4:0 na stadionu u Humskoj.

“Crveno-beli” se nalaze na prvom mjestu na tabeli Superlige Srbije sa 22 boda, dok je Partizan deveti sa 11.

Crvena zvezda će u narednom kolu na svom terenu dočekati Železničar, dok će Partizan gostovati ekipi Mladosti u Lučanima, prenosi RTRS.

Stanojević povrijeđen

Navijači Partizana povrijedili su trenera Aleksandra Stanojevića u glavu topovskim udarom poslije utakmice.

Navijači Partizan zasuli su topovskim udarima trenera crno-bijelih Aleksandra Stanojevića po završetku 174. vječitog derbija.

Tom prilikom su ga pogodili u glavu, pa je trener crno-bijelih izašao iz svlačionice sa flasterom na glavi.

Navijači sa istočne tribine su prethodno tokom utakmice u više navrata skandirali “Stanoje odlazi”, prenosi Kurir.