Delegacija Kliničkog centra Crne Gore u posjeti UKC Srpske
Foto: UKC Srpske/ Facebook
Kliniku za intenzivnu medicinu za nehirurške grane Univerzitetskog kliničkog centra (UKC) Republike Srpske u Banjaluci danas je posjetila delegacija Kliničkog centra Crne Gore kako bi razmijenili važna iskustva i znanje.
Pomoćnik direktora UKC-a za medicinska pšitanja Zvjezdana Rajkovača rekla je novinarima da je UKC Republike Srpske ponosan na Kliniku za intenzivnu medicinu za nehirurške grane jer je jednistvena, ne samo u BiH već i u okruženju, budući da mali broj ustanova ima odvojenu intenzivnu njegu za hirurške i nehirurške pacijente.
Ona je podsjetila da je ova klinika počela sa radom 2008. godine sa pet ktreveta, te da je izrasla u kliniku sa stručnim kadrom koji je edukovan u svijetu i opremom na kojoj joj mnogi mogu zavidjeti, te sa 28 kreveta.
“Njihov rad i ono što predstavljaju na različitim kongresima i u objavljenim člancima privuklo je i naše kolege iz Crne Gore da dođu i da se uvjere kako radimo, da uspostavimo saradnju i da im pomognemo u unapređenju njihovog rada, a takođe da mi nešto naučimo od njih”, rekla je Rajkovača, prenosi RTRS.
Načelnik Klinike za intenzivnu medicinu za nehirurške grane Predrag Kovačević istakao je da je rad ove klinike i njenog osoblja prepoznat u regionu i da je u protekle dvije godine na edukacijama u ovoj klinici mjesečno bilo više od 10 ljekara iz regiona.
Oznake: KC Crna Gora, UKC RS
Donacija iz SAD-a stigla u Banjaluku: Studenti medicine dobili stotine stručnih knjiga