Sport 10.04.2024.

DERBI: Igokea savladala Borac u “Boriku”

ČITANJE: 1 minuta

Košarkaši Igokee savladali su Borac u Banjaluci rezultatom 71:65 u derbi utakmici drugog kola Lige 6 BiH.

Pred punim tribinama dvorane “Borik” Aleksandrovčani su opravdali ulogu favorita i nakon Mladosti u prvoj rundi došli do još jedne pobjede.

“Igosi” su bolje otvorili utakmicu, na krilima Marka Jošila došli do početne prednosti koju su održavali do kraja prvog poluvremena.

U nastavku potpuno druga slika. “Crveno-plavi” topili su prednost gostiju, u jednom trenutku uspjeli i da povedu, ali su potom stali i dozvolili timu Vladimira Jovanovića da uđe u ritam i na kraju ostvari povoljan rezultat.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Sava Lešić sa 16 poena, Mario Nakić postigao 15, Jošilo je dodao 14 poena.

Za ekipu Borca 10 poena ubacio je Radoš Šešlija, prenosi ATV.

Oznake: KK Borac, KK Igokea