Đaci OŠ “Jovan Dučić” će dobiti stomatologa u septembru
Prema njihovim riječima, da bi se stekli uslovi za otvaranje ove ambulante, potrebno je adaptirati prostor u koji će biti smještena ambulanta, te izvršiti nabavku nove stomatološke mašine i prateće opreme.
“U saradnji sa Gradskom upravom taj posao bi trebalo da bude završen početkom septembra tekuće godine. Ambulanta će posjedovati savremenu stomatološku opremu smještenu u adekvatan prostor za dječju populaciju uzrasta do 18 godina”, kazali su u Domu zdravlja.
Dodali su da će školskoj ambulanti pripadati djeca koja pohađaju i koja su pohađala OŠ “Jovan Dučić”, a trenutno su srednjoškolci, kao i predškolska djeca iz Zalužana, Kuljana i Priječana.
“Dalje otvaranje novih školskih stomatoloških ambulanti prije svega zavisi od finansijskih sredstava, od prostora u osnovnim školama, odnosno da li mogu da se adaptiraju u stomatološke ambulante, kao i potrebe određenih dijelova grada za školskom stomatološkom ambulantom”, istakli su u Domu zdravlja.
Rankica Pušić, direktorica OŠ “Jovan Dučić”, istakla je ranije da je dobijanje stomatološke ambulante veoma značajno jer djeca nemaju u blizini stomatološku ambulantu i mogla su otići jedino u grad.
“Prostorije u kojima bi trebalo da bude ambulanta su u sklopu područne škole u Kuljanima, gdje je nekad bila vojna kasarna. Na tom prostoru je urađen poseban ulaz, a planirano je da ima svoj predulaz koji bi bio čekaonica i drugi prostor koji može da bude ordinacija”, istakla je ranije Pušićeva.
Dodala je da su napravljeni i zasebni mokri čvorovi, tako da ima sve što je potrebno da bi funkcionisala stomatološka ordinacija.
Od 26 osnovnih škola na području grada, stomatološku ambulantu ima njih osam.
Ambulante u OŠ “Sveti Sava”, OŠ “Branko Radičević”, OŠ “Ivo Andrić”, OŠ “Borisav Stanković” i OŠ “G.S. Rakovski” rade od sedam do 20.30, izuzev petka, kada rade od sedam do 14 časova, i tada jedan tim radi u ambulanti, a drugi je na terenu i vrši fluorizaciju zuba.
Ambulante u OŠ “Jova Jovanović Zmaj”, OŠ “Desanka Maksimović” i OŠ “Vuk S. Karadžić” rade ponedjeljkom i utorkom od 7.30 do 14.30, srijedom i četvrtkom od 12.30 do 19.30, a petkom rade fluorizaciju zuba.
(Nezavisne)