Sport 17.05.2023.

Đoković poražen u Rimu, Danac iskoristio greške rivala i prekide zbog kiše

Novak Đoković je zaustavljen u četvrtfinalu Mastersa u Rimu! Kasper Rune je nakon čudnog meča, punog oscilacija, prekida zbog kiše ostvario sjajnu pobjedu. Slavio je Danac sa 2:1 po setovima 6:2, 4:6 i 6:2.

Previše grešaka u igri, slab servis u prvom setu, te sjajna igra Danca kumovali su porazu Đokovića.

Prvi set u potpunosti je pripao mladom Dancu. Rune je bio mnogo precizniji i napravio je veoma lako „dupli brejk“, te stekao veliku prednost. Danac je imao u prvom setu samo tri greške, dok je Đoković imao veliki broj loših poteza i neiznuđenih grešaka (13 neiznuđenih). Prespora šljaka ometala je srpskog tenisera koji se očito mučio i sa povredom. Rune je sačuvao prednost i bio siguran na svoj servis te je dobio ovaj period sa 6:2.

U drugom setu Đoković je značajno popravio servis, lakše je dolazio do poena, pa je uspio da prvi dođe do brejka. Srpski teniser je tražio medicinski tajm aut u kojem je dobio i tablete protiv bolova. Bilo je tokom ovog seta i sukob sudije Lajanija i Runea kada je mlada nada svjetskog tenisa smatrala da je oštećena . Ipak, Danac je uspio da vrati brejk i servirao je za izjednačenje. Međutim u tim momentima Novak je osvojio dva poena,a onda je meč prekinut zbog kiše. Nakon 70 minuta pauze srpšski teniser je došao do izjednačenja i 1:1 u setovima.

Treći set je počeo loše po Novaka. Odmah je Rune napravio brejk koji je uz dosta problema potvrdio za 2:0. Odmah zatim nastavio je Danac sa sjajnom defanzivom i pravio je velike probleme Đokoviću pa je došao i do drugog brejka.

Rune je nastavio sa sjajnim partijama i uspio je da savlada srpskog tenisera u prvom međusobnom duelu na šljaci. U narednom kolu ide na pobjednika meča Kasper Rud i Fernando Serundolo, prenosi Glas Srpske.

Oznake: Novak Đoković