Sport 04.07.2024.

Đoković savladao Britanca, plasirao se u treće kolo Vimbldona

ČITANJE: 1 minuta

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u treće kolo Vimbldona, pošto je danas u drugom kolu pobijedio Britanca Džejkoba Fernlija 6:3, 6:4, 5:7, 7:5.

Meč je trajao tri sata i dva minuta.

Đoković je sigurno ušao u meč i lako je osvojio prvi gem na svoj servis. Uzvratio je Britanac, a potom se igralo gem za gem do rezultata 4:3 za srpskog tenisera.

Đoković je u osmom gemu napravio brejk, a onda je na svoj servis stigao do 6:3 i 1:0 u setovima.

U drugom setu je viđen jedan brejk. Đoković je u sedmom gemu iskoristio brejk loptu i riješio set u svoju korist.

Drugi teniser svijeta je napravio brejk u petom gemu trećeg seta. Britanac je vratio brejk u sljedećem gemu i izjednačio na 3:3 u gemovima.

Fernli je potom napravio još jedan brejk koji mu je bio dovoljan da smanji na 2:1 u setovima.

Britanac je u četvrtom setu imao dvije brejk lopte pri rezultatu 3:2, ali je Đoković uspio da sačuva servis. Srpski teniser je u 11. gemu napravio brejk kojim je došao do pobjede.

Đoković je drugi teniser svijeta, dok je Fernli 277. igrač na ATP listi, prenose agencije.

Popirin naredni rival

Australijski teniser Aleksej Popirin biće rival Srbinu Novaku Đokoviću u trećem kolu Vimbldona pošto je posle velike borbe i preokreta savladao Argentinca Tomasa Martina Ečeverija rezultatom 3:2 (3:6, 6:4, 4:6, 6:4, 6: 3) posle tri sata i 59 minuta igre.

Ečeveri, 31. na ATP listi, je dva puta imao set prednosti, ali se 24-godišnji Australijanac nijednog trenutka nije predao i uspeo je da preokrene i stigne do plasmana u treće kolo gde ga čeka Đoković.

Oznake: Novak Đoković