Sport 20.04.2022.

Đoković u četvrtfinalu Srbija Opena

ČITANJE: 3 minute

Najbolji svjetski teniser Novak Đoković, uz mnogo problema, uspio je da se plasira u četvrtfinale ATP turnira Srbija Open. Pobijedio je Lasla Đerea sa 2:1 (2:6, 7:6, 7:6).

Laslo Đere je iznenadio Novaka na samom startu meča, odmah je došao do brejka, poveo sa 1:0, a odmah potom potvrdio brejk za 2:0.

Do novog brejka, Đere dolazi u sedmom gemu za vođstvo od 5:2. Vidjelo se da je Novak “pustio” ovaj set pa je Laslo došao do pobjede u prvom setu koji je iklada odigrao protiv Novaka.

Naravno, Novak je podigao nivo igre u drugom setu, ali ni to nije bilo dovoljno da lako, bez problema dobije ovaj set. Pobovo je Đere prvi došao do brejka, za 4:3 ali je Novak izjednačio na 4:4. Oba igrača su u nastavku meča bila sigurna na svoj servis. Imao je Novak pri vođstvu 6:5 tri set i brejk lopte, nije ih iskoristio, ali je u taj brejku imao više koncentracije i slavio je sa 8:6.

Na otvaranju trećeg seta, Novak je osvojio brejk u prvom gemu, nakon što je iskoristio četvrtu brejk loptu, ali ga je odmah u narednom gemu ispustio pa je Laslo izjednačio na 3:3.

Poveo je Đere sa 40:0 pri rezultatu 3:3, Novak je osvojio jedan poen, a onda je Đere napravio duplu grešku poslije koje Novak uspijeva da dođe do izjednačenja. Ipak, najbolji teniser svijeta je napravio dvije netipične greške, drugu iz riterna pa je Đere poveo sa 4:3.

Bio je opasan Đere i u nastavku pa je imao dvije brejk lopte u narednom gemu koje je najbolji svjetski teniser uspio da spasi, a onda je sa dva sigurna poena došao do izjednačenja 4:4, a potom i vođrstva 5:4.

Novak se našao u situaciji da servira za ostanak u meču i bez većih problema je riješio ovu situaciju za izjednačenje 5:5. U narednom gemu došla je do izražaja Novakovo iskustvu. Najbolji na svijetu čak šest puta je uspio da spasi gem loptu o vrati se u meč. Sjajan je bio i Laslo, uspio je da spasi dvije brejk lopte, a onda je na kraju uz malo sreće došao do prednosti, a onda sjajnim poenom sa završnim drop šotom uspio da osvoji ovaj maratonski poen i povede sa 6:5.

Drugi put se Novak u ovom meču, protiv 50. na svijetu, našao u situaciji da servira za ostanak u meču, a opet je lako riješio ovu situaciju ne izgubivši nijedan poen za 6:6 i novi taj brejk.

Odmah na startu Novak je dopao do mini brejka koji je Laslo vratio za 1:1, pa poveo sa 3:2, a potom i sa 4:3 uz novi mini brejk. Imao je priliku Đere da matira Novaka, ali je promašio jedan zicer volej pa je Đoković izjednačio na 4:4. Nastavio je on da igra ali i da misli na tu grešku pa je Novak povezao još jedan mini brejk za vođstvo od 5:4, a onda je osvojio još dva vezana poena za pobjedu.