Sport 23.04.2022.

Đoković u finalu turnira u Beogradu

Novak Đoković se plasirao u finale ATP turnira u Beogradu iz kategorije 250 savladavši u polufinalu Karena Hačanova.

Bio je ovo 131. meč u kom je srpski teniser stigao do preokreta, odnosno pobjede nakon što je bio u minusu, a po setovima je bilo 4:6, 6:1, 6.

I u prethodna dva meča na turniru na Dorćolu pobijedio je nakon što je prvom set izgubio, a učinio je to protiv Miomira Kecmanovića i Lasla Đerea.

Prvi set pripao je Rusu koji ga je dobio sa 6:4 i to zahvaljujući brejku u prvom gemu na meču.

Nole je u drugom setu zaigrao mnogo bolje i oduzeo je servis protivniku u četvrtom i šestom gemu, te je tako izjednačio dobivši ovaj period igre sa 6:1.

Nastavio je najbolji teniser svijeta u istom stilu, napravio je brejk odmah na startu, a zatim i u petom gemu, da bi svoj servis dobio na razliku.

Rus je dobio sboj servis i ostao u meču, ali samo na kratko, jer je Nole u narednom bio siguran, dobio ga sa nulom i obezbijedio finale.

U drugom polufinalu, koje počinje uskoro, sastaće se Italijan Fabio Fonjini i Rus Andrej Rubljev, prenosi Srpskainfo.